A A+ A++

Fogiel poinformował w ubiegły piątek w Polsat News, że w związku z tym, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał “pałeczkę rzecznikowania”, by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS w czwartek Fogiel poinformował, że nowym rzecznikiem partii zostanie poseł PiS Rafał Bochenek.

“Będę robił co mógł, żeby ta komunikacja – śladem mojego poprzednika – przebiegała jak najbardziej sprawniej” – oświadczył Bochenek, dziękując komitetowi PiS i prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu za powierzone zaufanie.

Fogiel dodał, że na posiedzeniu komitet polityczny PiS podjął także decyzje dyscyplinarne “w sprawach zgłaszanych przez regiony”

Kim jest Rafał Bochenek?

Rafał Bochenek urodził się w 1986 roku w Krakowie. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie odbył aplikację notarialną. Pracował w TVP3 Kraków, gdzie był prezenterem pogody. W latach 2006-2004 był radnym miejskim Wieliczki. Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu.

W 2015 r. zaangażował się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. W 2016 r. Rafał Bochenek został powołany na rzecznika prasowego rządu Beaty Szydło.  W czerwcu 2017 r. został podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a pod koniec roku odwołano go z funkcji rzecznika rządu. Z pracy w KPRM zrezygnował w marcu 2018 roku, ponieważ został pełnomocnikiem ministra środowiska ds. organizacji sesji międzynarodowych negocjacji klimatycznych COP24. W 2018 roku zdobył też mandat radnego sejmiku małopolskiego z list PiS.

W marcu 2019 roku został dyrektorem marketingu w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku zdobył mandat posła i zrezygnował z pracy w PGNiG.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPesymizm zaczyna przybijać Polaków
Następny artykułRosja walczy z Ukrainą. Wiceszef MSZ Polski: Jesteśmy następni w kolejce