Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o postawieniu w stan likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, w tym lubuskiego Radia Zachód. To element gry o media publiczne między obecną a odchodzącą władzą.
Swoją decyzję minister Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił w piątek wieczorem na portalu X (czyli dawnym Twitterze). W krótkim oświadczeniu stwierdził, że to kolejny krok procesu, który rozpoczął kilka dni wcześniej, likwidując spółki TVP i Polskiego Radia. Tym razem w stan likwidacji postawił 17 spółek rozgłośni regionalnych PR, w tym działające w woj. lubuskim Radio Zachód.
Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS