A A+ A++

Radio 357 ujawnia patronom nową ramówkę fragmentami. I tak we wtorek informowano o starcie nowego sezonu podcastowego. W podcastach pojawią się m.in. autorzy, których audycje znikają z anteny: Gabriela Darmetko, czy Michał Olszański i jego piątkowa audycja „W cztery oczy”.

W środę radiowcy opowiedzieli, jak będzie wyglądała nowa ramówka, która debiutuje na antenie 24 września. Pojawi się w niej sporo nowości, niektóre audycje zostaną wydłużone, inne zmienią dzień emisji. I tak: we wtorki na między godz. 19:00 a 21:00 zostanie nadana „Gruzja” Pawła Jóźwickiego – w miejsce audycji „No to co teraz” Tomasza Michniewicza.

– Na początku miesiąca dowiedzieliśmy się, że swojej audycji nie będzie mógł dalej prowadzić Tomek Michniewicz. Intensywnie myśleliśmy, co zaproponować Wam w zamian. Wiemy, że “Gruzja” przypadła wam do gustu – informuje Radio 357 swoich patronów. Tym samym Paweł Jóźwicki dołącza do grona stałych autorów Radia 357. Michniewicz był w Radiu 357 od samego początku, czyli od ogłoszenia zbiórki na nowe radio. Dziennikarz sam zdecydował o odejściu z radia.

„Na dachu świata” – od teraz w piątki

Jesienią zmieni się także pora nadawania „Na dachu świata” Michała Żakowskiego. Zamiast w niedziele, będzie można jej słuchać na żywo w piątki, między 12:00 a 14:00. Natomiast sobotnie „Bistro” Katarzyny Pruchnickiej będzie wydłużone: zaczynać się ma o godz. 8:00 i trwać będzie do 10:00. – Wątki kulinarne będzie poprzedzał muzyczny wstęp, który pozwoli nam lepiej zacząć każdą sobotę – przekonuje Pruchnicka.

W soboty będzie też nadawana nowa audycja muzyczna: „Sobota i gomora”, autorstwa Antoniego Grudniewskiego i Krzysztofa Tubilewicza (godz. 19:00 – 21:00). – Antoni zamienia niedzielny poranek na sobotni wieczór, żeby zagrać bardziej imprezowo – informuje Radio 357. Zaraz potem stery przejmie Agnieszka Obszańska z audycją „Fikando” (do godz. 23:00).

Sportowe wywiady Michała Gąsiorowskiego

Wydłużone zostanie też niedzielne „Merde! Znowu Francja” Ireny i Marka Brzezińskich. Zaczynać się będzie o godz. 8:00 i będzie trwała do 10:00. „Patronautyka” Patrycjusza Wyżgi będzie emitowana wciąż w niedziele, ale o godzinę później – od 13:00 do 15:00.

„Korzenie i skrzydła” – program Grzegorza Sajóra pojawiać się będzie jesienią na antenie Radia 357 trzy razy w miesiącu, o 20:00 w niedziele. – Grzegorz zapowiedział nam, że 2 października spotkamy się z zespołem Wolna Grupa Bukowina, a tydzień później – z Krzysztofem Cugowskim – informują radiowcy. A co czwartą niedzielę swój „Wywiad sportowy” przeprowadzi Michał Gąsiorowski. O godz. 20:00 będzie rozmawiał z ludźmi sportu; 25 września pierwsze spotkanie – gościem będzie Hubert Hurkacz.

Gil co tydzień, publicystyka – po nowemu

Na antenie radia w nowej ramówce co tydzień będzie się też teraz pojawiać „Panoptikum” Bartosza Gila (poniedziałek, godz. 19:00) i „Godzina satysfakcji” Daniela Wyszogrodzkiego (godz. 20:00).

Innowacją jest natomiast to, że publicystyczny „Placu na rozdrożu” (emisja od poniedziałku do czwartku o 21:00) będzie miał teraz przyporządkowane do danego dnia tematy. I tak: w poniedziałki emitowana będzie „Polska na kozetce” Katarzyny Pruchnickiej i Doroty Minty, we wtorki rozmaici autorzy omówią tematy społeczne. W środy nadawany będzie z kolei na zmianę: „Firmament” Jarosława Sroki i „Pat sumuje” Patrycjusza Wyżgi, czyli publicystyka ekonomiczna. Czwartki to znów różni autorzy z rozmaitymi tematami.

Między godz. 13:00 a 16:00 od poniedziałku do czwartku – nowe pasmo na wczesne popołudnie z Radiem 357 – „Taka sytuacja”. W gronie autorów – Maja Piskadło, Ola Budka, Mateusz Fusiarz, Katarzyna Borowiecka, Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski. Do tego cykle antenowe, które będą stałym elementem tych audycji.

Szczegóły Radio 357 przedstawić ma w czwartek, ale już wiadomo, że wśród autorów cykli będą m.in. Michał Olszański i Aneta Awtoniuk z programem o zwierzętach – „Kącik psichodnia”.

Wcześniejsza popołudniówka

W nowej ramówce znajdzie się także miejsce dla wcześniej zaczynającej się popołudniówki. To pasmo przesunięto z godz. 17:00 – 19:00 na 16:00 – 18:00. O tę zmianę najczęściej wnioskowali słuchacze i patroni stacji.  – Ekipa Popołudniówki uznała, że da się zrobić, i od teraz Ernest Zozuń i Justyna Mączka będą was witali wcześniej. Kuba Strzyczkowski wciąż będzie prowadził audycję piątkową, przez 3 godziny – informują radiowcy.

Radio 357 wspiera obecnie na Patronite 44 tys. osób, deklarując miesięczne wpłaty w wysokości ponad 797 tys. zł. Ogółem stacja zebrała od startu 16,3 mln zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPierwszy test wytrzymałościowy Audi RS Q e-tron E2
Następny artykułIMF chief warns there will be 'people on the street' globally unless steps taken to ease inflation