A A+ A++

AMD zajmuje się raczej promowaniem flagowego APU z rodziny Strix Point, ale warto też przyjrzeć się nieco okrojonemu modelowi Ryzen AI 9 HX 365, m.in. za sprawą jego zintegrowanej grafiki. 

Seria Radeon AI 300 jak na razie składa się z dwóch jednostek: Ryzen AI 9 HX 370 z 16 jednostkami obliczeniowymi RDNA 3 i Radeon AI 9 365, który jest wyposażony w 12 jednostek obliczeniowych. Ten ostatni ma tę samą konfigurację jednostek CU, co jego poprzednicy z rodziny Phoenix i Hawk Point. AMD nie wspomniało, jak wariant z 12 CU, znany jako Radeon 880M, wypada w porównaniu z Radeonem 780M. Oznacza to, że materiały promocyjne ASUSa obejmujące nowy laptop Vivobook po raz pierwszy pozwalają nam rzucić okiem na możliwości tego iGPU RDNA 3.5.

ASUS ujawnił, że Radeon 880M będzie miał o 15% wyższą wydajność w porównaniu do poprzedniej generacji (Radeon 780M), zbliżając się do karty graficznej GeForce RTX 3050.

 

Warto zauważyć, że podczas Zen5 Tech Day AMD ujawniło, że Radeon 890M jest od 19% do 32% szybszy niż Radeon 780M przy limicie 15 W, co oznacza, że ​​zapewnia taką samą wydajność bez konieczności stosowania większej mocy. Dotyczyło to jednak dla wariantu 16 CU, a nie 12 CU.

ASUS ujawnił z kolei, że Radeon 880M będzie miał o 15% wyższą wydajność w porównaniu do poprzedniej generacji (Radeon 780M), zbliżając się do karty graficznej GeForce RTX 3050 do laptopów z TGP 40 W. Dane te bazują na benchmarku 3DMark TimeSpy. Oznacza to, że przy tym samym poziomie mocy (prawdopodobnie) architektura RDNA 3.5 zapewnia o 15% wyższą wydajność dla podobnej konfiguracji.

Radeon 880M

 

W RDNA 3.5 AMD koncentruje się na ulepszeniach ustawień niskiego poboru mocy. Laptopy z procesorami APU RDNA 3.5 bez problemu poradzą sobie z obsługą popularnych e-sportów i gier online, co jest znaczącą zaletą w przypadku systemów pozbawionych samodzielnej karty graficznej. Podobnych usprawnień można spodziewać się w gamingowych handheldach, które skorzystają na przejściu na nową serię AMD, zwłaszcza na flagowe APU Strix Point.

Seria Radeon 800M oferuje również zegar Boost GPU wyższy o 100 MHz, a większość laptopów będzie wyposażona w szybszą pamięć LPDDR5X, a nie DDR5. Oba elementy niewątpliwie mają duży wkład w wydajność zintegrowanej grafiki.





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędą zmiany w organizacji ruchu na DK42 przed Starachowicami od strony Wąchocka
Następny artykułUkraina stawia na transport kolejowy