A A+ A++

Przewodniczący Rade Etyki Mediów Ryszard Bańkowicz wystosował list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym z „ogromną satysfakcją” przyjął „wyrazy uznania dla pracy i dokonań Rady Etyki Mediów oraz jej konsekwencji w obronie zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów”.

Duda pochwałę dla REM przekazał w piśmie do uczestników uroczystości wręczenia odznaczeń członkom Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

„Rada Etyki Mediów widzi w Pańskiej, zaszczytnej dla nas, deklaracji świadectwo iż, Prezydent RP podziela kierujące nami przekonanie, że dochowanie wierności zasadom etycznym zawodu dziennikarza jest niezbędnym warunkiem wiarygodności mediów w demokratycznym państwie, a media publiczne, Telewizja Polska i Polskie Radio, powinny okazywać tu szczególną odpowiedzialność” – dodał Bańkowicz.

Przewodniczący REM przy okazji przypomina prezydentowi, że SDP od 2015 roku nie uczestniczy w REM i „w swoich oświadczeniach wielokrotnie odcinało się od jej, tak wysoko przez Pana ocenianej, działalności”. Bańkowicz wyraża nadzieję, że pozytywna ocena Dudy skłoni SDP do wznowienia udziału w pracach rady.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZdjęcie Dudy i Ławrowa. Żenujący fake Bierzyńskiego
Następny artykułAgata Szczęśniak za Piotra Najsztuba w Radiu TOK FM