A A+ A++

O zgodę na odstrzał 20 żubrów w Puszczy Knyszyńskiej (blisko 10 procent tutejszej populacji) wystąpiło w grudniu 2019 r. do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska Nadleśnictwo Krynki.

Organizacje pozarządowe: Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, Fundacja Greenmind i Greenpeace Polska komentowali wtedy tę decyzję: – To kolejny dowód na konieczność pilnych zmian w zasadach ochrony żubra w Polsce.

Żubry. Wizja komercyjnego odstrzału

Nadleśnictwo Krynki argumentowało wniosek do GDOŚ chorobami i nadmierną agresywnością zwierząt. Przewidywało, że odstrzały będą dokonywane przez myśliwych, a mięso, skóry i głowy zabitych żubrów mają być przeznaczone na sprzedaż. Nadleśnictwo Krynki chciało zabić niemal tyle żubrów, ile wynosi przyrost naturalny w jego populacji. W czerwcu ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zgodziła się na odstrzał, pod warunkiem że zostaną pozbawione życia tylko zwierzęta chore, ranne lub niebezpieczne.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGrupa Azoty ZAK S.A. rekrutuje
Następny artykułNarodowy Spis Powszechny 2021. Gdzie i jak się spisać? Przez internet, telefonicznie, w urzędzie, w domu