A A+ A++

Data publikacji: 

20.05.2020

Punkty pobierania wymazów (typu drive-thru) w woj. łódzkim

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? 12. dnia możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań – artykuł na stronie https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran. 

*** 

W województwie łódzkim funkcjonuje już 9 punktów do pobierania wymazów typu drive-thru (link do mapy https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran). Punkty są organizowane przez podmioty lecznicze we współpracy z organami założycielskimi oraz finansowane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. 


W Zgierzu, ul. Parzęczewska 35 – Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi: 

  • godziny przyjęć: 14:00-16:00; 
  • tel. 42 716 49 39, 42 655 76 71; 
  • e-mail: [email protected]

Ogólne zasady organizacji punktu pobrań: 

  1. Do punktu pobrań wymazów pod kątem zarażenia koronawirusem, celem wykonania badania może udać się każda osoba w 12. dniu kwarantanny, która w 11. dniu jej odbywania otrzymała wiadomość SMS informującą o możliwości zgłoszenia się, bądź osoba odbywająca kwarantannę, która została skierowana do punktu drive-thru przez państwowego powiatowego inspektora sanitarnego (listę tych osób należy przesyłać w dniu poprzedzającym pobieranie wymazów bezpośrednio do podmiotu obsługującego punkt drive-thru).
  2. Pacjent ma obowiązek posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem oraz nr PESEL.
  3. Dojazd do punktu pobrań może nastąpić wyłącznie pojazdem samochodowym, którego posiadaczem jest osoba odbywająca obowiązkową kwarantannę lub osoba wspólnie z nią zamieszkująca lub gospodarująca.
  4. Pacjent nie może opuszczać pojazdu przez cały czas procedury pobierania wymazu, przebywać w trakcie pobierania materiału w masce ochronnej, którą zdejmuje się wyłącznie na polecenie osoby pobierającej wymaz.
  5. Po przybyciu pacjenta do punkcie pobrań pracownicy podmiotu leczniczego, który zorganizował punkt, sprawdzają w systemie EWP na podstawie nr pesel pacjenta czy dana osoba jest objęta kwarantanną. Po potwierdzeniu tego faktu należy wystawić zlecenie testu w systemie EWP oraz pobrać wymaz. W przypadku braku osoby w systemie EWP wymaz nie może zostać pobrany.
  6. Następnie, w systemie EWP należy wybrać z listy laboratorium, któremu zleca się dokonanie diagnostyki (obecnie wskazywane jest z jednodniowym wyprzedzeniem przez WSSE w Łodzi). Informacja ta jest już wtedy widoczna dla laboratorium, do którego należy dostarczyć pobrane wymazy.
  7. Informacja o wyniku badań będzie wprowadzona przez laboratorium do systemu EWP, a następnie widoczna dla sanepidu – w EWP oraz dla pacjenta – na jego Internetowym Koncie Pacjenta (pacjent.gov.pl). 

Źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi

Do pobrania: 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPalacze są bardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem koronawirusa
Następny artykułMAŁOPOLSKA. 1150 osób zarażonych koronawirusem. Stan na 20 maja