Digital Foundry odniosło się do tematu tworzenia następnej generacji PlayStation. Specjaliści sądzą, że Sony podąży nieco inną drogą, rozwijając nową konsolę.
Wielu obserwatorów branży czeka na zdecydowany krok Sony i ogłoszenie PS5 Pro – w końcu o ulepszonym PlayStation 5 mówi się coraz więcej. Nie oznacza to jednak, że japońscy specjaliści już nie pracują nad rozwojem kolejnej generacji, która prawdopodobnie mogłaby zostać stworzona na nowej architekturze ARM, co sugeruje jedna z ostatnich ofert pracy.
Co ciekawe, do tematu PS6 nawiązali ostatnio specjaliści z Digital Foundry.
PS6 nie będzie odznaczało się diametralnym wzrostem ilości pamięci – tak przynajmniej twierdzi Richard Leadbetter z Digital Foundry. Zdaniem dziennikarza nie powinniśmy się spodziewać podwojenia pamięci w porównaniu do 16 GB z PlayStation 5 i Xbox Series X. Specjalista wskazuje, że zbyt znaczące zwiększenie tego parametru byłoby ekonomicznie nieopłacalne.
PS6 i nowy Xbox oczywiście otrzymają więcej RAM-u, lecz skok technologiczny nie będzie aż tak znaczący jak we wcześniejszych generacjach. Podczas dyskusji przedstawiciele Digital Foundry zauważyli, że zarówno Sony jak i Microsoft – producenci konsol – mogą przyjąć „bardziej holistyczne podejście” wobec projektowanych sprzętów, wykorzystując szereg nowych technologii.
Więcej pamięci w nowych konsolach może okazać się także pewnym wyzwaniem dla zespołów deweloperskich. Alexander Battaglia podkreślił, że studia będą musiały dokładnie dowiedzieć się i przekonać, jak wprowadzone elementy, pomysły czy rozwiązania w grach będą wpływać na wykorzystanie pamięci. Specjalista mówi otwarcie, że przez następną dekadę możemy być świadkami pewnej „stagnacji” w tym temacie.
Na początku roku insider Kepler przekazywał, że PS6 prawdopodobnie nie będzie odznaczać się diametralnym wzrostem wydajności i poprawą jakości grafiki. Powodem miały być rosnące ceny układów scalonych. Informator wskazał jednak, podobnie jak Digital Foundry, że Sony może zrekompensować mniejszą moc obliczeniową chociażby wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS