A A+ A++

Dalsze decyzje co do udziału i poziomu zespołu w sezonie 2023/24 zostaną podjęte do końca marca bieżącego roku – poinformował we wtorkowy wieczór zarząd spółki Vive Handball Kielce. A to oznacza, że jest cień szansy na utrzymanie jednej z najlepszych drużyn na świecie na obecnym poziomie sportowym.

31 stycznia 2023 roku – to był dzień, w którym miała się rozstrzygnąć przyszłość kieleckich piłkarzy ręcznych. Stanęła pod znakiem zapytania, gdy w listopadzie ubiegłego roku z dalszego sponsorowania zespołu wycofał się koncern Van Pur, właściciel marki Łomża. Jeszcze do końca grudnia drużyna nazywała się tak jak przez ostatnie półtora roku – Łomża Industria Kielce. Od stycznia to już Industria Kielce.

Nieoficjalnie wiadomo, że w około 26-28-milionowym budżecie udział finansowy spółki Van Pur wynosił ok. 30-40 proc. Brak tego wsparcia oznacza gigantyczne problemy klubu. Jego władze regularnie informowały, że decyzja o przyszłości musi zapaść do końca stycznia. Wiadomo bowiem, że konkretne oferty z najlepszych klubów świata ma wielu zawodników, a także trener Tałant Dujszebajew.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułСША не выявили признаков нецелевого использования выделенных в помощь Украине средств
Następny artykuł32 BLT. Pożegnalny lot Inspektora Sił Powietrznych