A A+ A++

Przestała miesiączkować. Mówi, jak wpłynęło to na jej seks

– Nie ma miesiączki, jest cudowny seks. (…) Można mieć wspaniały seks, dużo seksu i nie mieć konsekwencji, bo nie zajdziesz w ciążę – powiedziała Bogna Sworowska o swoim życiu intymnym po menopauzie. Modelka ujawniła także, dlaczego po czterdziestce odczuła ulgę w życiu.

Bogna Sworowska: Po 40-tce poczułam ulgę

Bogna Sworowska: Po 40-tce poczułam ulgę

Źródło zdjęć: © ONS

ALLE

29.11.2024 | aktual.: 29.11.2024 16:14

Bogna Sworowska to jedna z najpopularniejszych polskich modelek. W 1987 roku wzięła udział w wyborach Miss Polonia, w których zdobyła dwa tytuły: II Wicemiss oraz Miss Foto. W tym roku skończyła 57 lat i wciąż jest pożądana przez branżę modową. W najnowszej rozmowie z Joanną Brodzik do podcastu Zwierciadła “Słowo do słowa” zdradziła, jak dba o siebie po pięćdziesiątce. Podjęła również temat seksu po menopauzie.

Bogna Sworowska: Po czterdziestce poczułam ulgę

Jako modelka Bogna Sworowska musiała “dopasować się” do wymagań branży. W rozmowie z Joanną Brodzik przyznała, że przez to dopiero po 40. roku życia poczuła ulgę.

– Przez wiele lat żyłam dla innych. Dopiero po czterdziestce poczułam ulgę, bo zrozumiałam, że muszę skupić się na sobie. To cudowny czas – powiedziała, podkreślając, że dopiero wtedy mogła pozwolić sobie na autentyczność i życie w zgodzie z własnymi wartościami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zapytana o to, jak dba o siebie po pięćdziesiątce, kiedy wciąż jest uznawana za jedną z najpiękniejszych Polek, odpowiedziała:

– Robię wszystko, bo zrozumiałam, że jednej rzeczy, której może mi zabraknąć to zdrowia. W momencie, kiedy skończyłam 50 lat, przeszłam jak w zegarku menopauzę, która jest turbulencją, ale to jest temat rzeka. Wszystko się zmieniło. Powiedziałam sobie: okej. Po pierwsze przestanę palić, po drugie – będę ćwiczyć i polubię ćwiczenia. Po trzecie, zajmę się dietą.

Zobacz także

Była na okładce "Playboya" jako pierwsza Polka. Teraz wraca na wybiegi
Była na okładce “Playboya” jako pierwsza Polka. Teraz wraca na wybiegi

Bogna Sworowska o seksie po menopauzie

Bogna Sworowska zaznaczyła, że choć menopauza jest zazwyczaj ciężkim etapem dla kobiet, nie musi oznaczać tylko “złego”.

– Nie ma miesiączki, jest cudowny seks – zauważyła.

– Oczywiście, libido spada, ale to trzeba iść do ginekologa, seksuologa, chwilę popracować i wszystko wraca. (…) Można mieć wspaniały seks, dużo seksu i nie mieć konsekwencji, bo nie zajdziesz w ciążę. Jeżeli tak do tego podejdziemy, to to też jest najlepszy czas życia – podkreśliła.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że seks po menopauzie nadal powinien być bezpieczny. Ryzyko związane z chorobami przenoszonymi drogą płciową nie znika.

Zobacz także

Biegała po plaży w piżamie. Nie ma mowy o wpadce

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAkcja ratunkowa na płonącym statku. Jednostka dryfuje blisko polskiego brzegu
Następny artykułNa tym etapie nie możesz się pomylić. Kluski wyjdą niesmaczne