A A+ A++

Jak wybrać prześcieradło do sypialni?

Sen odgrywa istotne znaczenie w życiu każdego człowieka, warunkuje dobre samopoczucie podczas dnia, zwiększa komfort, poprawia nastrój. Ważne, by stworzyć do snu odpowiednie warunki. Wydawać by się mogło, że w sypialni najważniejsze jest duże łóżko, wygodny materac i ładna pościel, by komfortowo wypocząć po ciężkim dniu. Duże znaczenie ma także prześcieradło. Nie jest to jedynie kawałek materiału, który kładziemy na materacu, by nie stracił on swojego ładnego wyglądu czy się nie zabrudził. Wybierając prześcieradło warto zwrócić uwagę na jego grubość, wytrzymałość, rodzaj materiału, a także poziom izolacji cieplnej czy miękkość, która użytkownikowi zapewni komfort.

W sklepach znajdziemy tradycyjne prześcieradła oraz prześcieradła z gumką. Każde z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Jeszcze jakiś czas temu większość z nas używała w swoich domach tradycyjnych prześcieradeł, które bardzo łatwo wyprasować, złożyć i przechowywać w szafie. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że materiał będzie swobodnie przemieszczał się podczas snu po łóżku, warto więc pamiętać, by prześcieradło było większego rozmiaru niż łóżko, a boki mogły zwisać lub być powpychane między ramę łóżka a materac. Alternatywą stały się prześcieradła z gumką.

Prześcieradło do sypialni Fot. marohome

Prześcieradło z gumką – zalety

Prześcieradła z gumką to modele o wielu zaletach. Bezkonkurencyjnie największą jest ich praktyczność – nie zsuwają się, nie przesuwają podczas snu czy ścielenia łóżka. Praktycznie nie wymagają poprawiania. Gumka pomaga utrzymać prześcieradło w odpowiednim położeniu. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj do materaca jaki posiadamy w sypialni. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie osobom o niespokojnym śnie. Zanim wybierzesz prześcieradło z gumką ważne jest, by zmierzyć wysokość materaca i ją dopasować.

Jakie wady ma prześcieradło z gumką? Budzą kontrowersje szczególnie przy ich składaniu po praniu. Niedoświadczone osoby mają spory problem, by opanować duży kawałek materiału, który z każdej strony zakończony jest gumką i wydawać by się mogło, że nie uda się go równo złożyć. Wystarczy mieć patent! Należy złożyć prześcieradło na pół i złączyć rogi. Chwytami rogi z prawej strony, składamy prześcieradło w 1/3 szerokości, nakładamy na to rogi z lewej strony i uzyskujemy prostokąt, następnie rolujemy materiał w kostkę i chowamy do szafy. To proste! W Internecie znajdziesz mnóstwo filmów instruktażowych, jak poprawnie składać prześcieradło z gumką.

Z jakiego materiału prześcieradło wybrać?

Najlepiej sprawdzają się prześcieradła z bawełny, które dobrze przepuszczają powietrze i sprawdzają się niezależnie od pory roku, latem i zimą. Prześcieradło z bawełny można prać i prasować, dzięki czemu pozbywamy się wszystkich bakterii – to szczególnie ważne dla alergików.

Prześcieradła z materiału frotte doskonale izolują ciepło, a więc są idealne na zimę, są odporne na zagniecenia, nie ma potrzeby ich prasować. Chropowata struktura wpływa pozytywnie na krążenie.

Dobrym wyborem są także prześcieradła satynowe, które są śliskie, delikatnie połyskują, a jednocześnie są naturalne. To bardzo trwały materiał, który nie wymaga prasowania. Modele z satyny zadowolą nawet najbardziej wymagających, są miękkie, przyjemne w dotyku oraz bardzo trwałe.

Luksusowym wyborem są prześcieradła adamaszkowe. Są wykonane z najwyższej jakości tkaniny o grubym i mocnym splocie. Miękka i przyjemna w dotyku, a przy tym bardzo trwała zadowoli nawet tych najbardziej wymagających. Adamaszek wywołuje podrażnień skórnych u osób wrażliwych, jest gwarancją zdrowego i przyjemnego snu.

Prześcieradło adamaszkowePrześcieradło adamaszkowe Fot. marohome

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLewis Hamilton i Serena Williams chcą przejąć Chelsea. Inwestują miliony funtów
Następny artykułBartłomiej Mordyl: Nie mogliśmy pokazać swojej najlepszej siatkówki