A A+ A++

Awaria Czajki dalej daje się we znaki, tym razem prawdziwa katastrofa ścieki w Wiśle spowodowały, że śnięte ryby pojawiły się masowo przy brzegach rzeki.

Specjalnie żeby ocenić stan wody w Wiśle poniżej strefy zrzutów ścieków do rzeki z uszkodzonej Czajki dziennikarze TVP Info udali się do Łomianek. To co zastali na miejscu może przerazić każdego, ale najwidoczniej nie samego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Niezliczona ilość śniętych ryb i śmierdząca zawiesina nad brzegiem rzeki nie zachęcają do podejścia. Reporter TVP postanowił zapytać o opinię pobliskiego wędkarza, a także mieszkańców Łomianek i okolic.

Czytaj też: Od dziś kary dla kierowców 5 razy wyższe! Już sypia się lawinowo

Awaria Czajki: Ścieki w Wiśle spowodowały, że wszędzie są śnięte ryby

“Jest widok makabryczny. Jestem poruszony, wręcz wkurzony mocno” – stwierdził w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi TVP Info Pan Edward Łuszczewski, wędkarz z Łomianek.

Zobacz również: Uwaga! Jadłeś ostatnio w McDonald’s? Jedzenie skażone śmiertelnie groźną bakterią

Także inni miłośnicy wędkarstwa i mieszkańcy pobliskich miejscowości nie kryją swojego rozdrażnienia. Ale także obaw przed tym co będzie się działo dalej.

Jestem po prostu przerażony tym wszystkim, tymi ściekami, a szczególnie, że tama zatrzymuje te ścieki” – zaznaczył mieszkaniec okolic Łomianek.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie widzi jednak problemu w zaistniałej sytuacji. Według niego już 2,5 kilometra od strefy zrzutu ścieków do Wisły jakość wody nie odbiega od tej, która była badana przed awarią.

Wyniki badań jasno pokazują, że 2,5 km od miejsca zrzutu ścieków jakość wody w Wiśle nie odbiega od stanu sprzed awarii. To zasługa mechanicznego oczyszczania i ozonowania, uruchomionego od pierwszych godzin awarii.” – napisał wyraźnie zadowolony z sytuacji prezydent stolicy w mediach społecznościowych.

Screen YouTube/ TVP Info

Źródło: wPolityce

Polecamy także:

Ministerstwo Zdrowia potwierdza. Sytuacja jest katastrofalna

Brytyjski poseł wzywa Trumpa o pomoc dla Polski. Sytuacja jest poważna

Boniek osiągnął szczyt bezczelności! Jest ponad prawem? Skandaliczne słowa

Artykuł Przerażające zdjęcia Wisły! To prawdziwa katastrofa. Trzaskowski nie widzi problemu pochodzi z serwisu w-Locie.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułBasen pójdzie pd młotek
Następny artykułGaleria: Podejrzany pakunek na Podwalu. Alarm przy komendzie [ZDJĘCIA]