A A+ A++

Kolejne utrudnienia dla kierowców. W poniedziałek, 25 maja wykonawca modernizacji linii kolejowej zamknął przejazd drogowo-kolejowy na ul. Narutowicza w Otwocku-Śródborowie. Utrudnienia potrwają do końca czerwca.

AGNIESZKA JASKULSKA

W związku z kolejnym etapem prac na linii kolejowej na wysokości Otwocka, wykonawca robót zamknął przejazd drogowo-kolejowy w Śródborowie. – O utrudnieniach informowaliśmy otwocki urząd na przełomie marca i kwietnia. Dziś rozpoczęła się modernizacja przejazdu kolejowo-drogowego w Śródborowie. Utrudnienia potrwają do końca czerwca – mówi Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu. – Przejazd zostanie m.in. trochę podniesiony, wymienione będzie torowisko i ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa – podkreśla Michał Wrzosek. I dodaje, że docelowo, ale dopiero po zakończeniu całej modernizacji linii kolejowej Warszawa-Lublin na tym przejeździe zostaną zamontowane rogatki, które zapewnią kierowcom bezpieczny przejazd. 

Obecnie kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i omijać Śródborów szerokim łukiem m.in. przejazdem tymczasowym na ul. Pułaskiego na wysokości ul. Cybulskiego w Otwocku lub tunelem drogowym na ul. Majowej w Świdrze. 

Wykonawca modernizacji linii kolejowej przypomina, że przebudowa drogi i wiaduktów kolejowych między ul. Orlą a ul. Warszawską w Otwocku weszły w końcową fazę i jak zapewniają PKP PLK (inwestor), ulica będzie przejezdna dla kierowców pod koniec czerwca. Natomiast na przełomie sierpnia i września planowane jest przywrócenie ruchu pociągów na odcinku Otwock-Pilawa. Prace na kolei nadal będą prowadzone, dlatego na tym odcinku pociągi mają kursować tylko po jednym torze. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPRACE NA UL. KILIŃSKIEGO ORAZ PRZY SCHODACH ŁĄCZĄCYCH ULICĘ GIMNAZJALNĄ I BERNARDYŃSKĄ
Następny artykułBezrobocie małe. Cisza przed burzą?