A A+ A++

fot. pixabay.com


„Pożyczka na rozwój turystyki” jest oferowana w ramach projektu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka, finansowanego ze środków krajowych przez Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.  Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych projektów, które realizuje Polska Fundacja Przedsiębiorczości. O pieniądze na rozwijanie działalności w szeroko rozumianym sektorze turystyki i rekreacji starać się mogą przedsiębiorcy, którzy działają na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego.

– Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców, którzy planują inwestycje, chcą poszerzyć swoją działalność usługową dla turystów, rozwijać bazę hotelową, gastronomiczną czy rozrywkową do aplikowania o środki w ramach programu. Pożyczka udzielana jest na bardzo preferencyjnych warunkach z symbolicznym oprocentowaniem i bez prowizji. Widzimy duże zainteresowanie produktem, tym bardziej, że funkcjonujemy obecnie w czasie, gdy infrastruktura i usługi turystyczne  potrzebują szczególnego wsparcia, by podźwignąć się z okresu związanego z pandemią, niemal całkowitego zamknięcia tego sektora – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Wielkie wsparcie dla sektora uderzonego przez pandemię. „Nasz projekt to mała cegiełka, która może pomóc przedsiębiorcom w odbudowywaniu ich pozycji”

Pożyczka na Rozwój Turystyki to produkt, którego dysponentem jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom szeroko rozumianego sektora turystycznego, który w czasie „lockdownu” był jedną z najsilniej negatywnie dotkniętych gałęzi gospodarki. Pożyczka udzielana jest na preferencyjnych warunkach i z pewnością może być dla przedsiębiorców silnym bodźcem do rozwijania oferty i działalności po trudnym czasie pandemii.

   – Wartość pożyczki może wynieść do pół miliona złotych, a stałe oprocentowanie to zaledwie 0.03% w skali roku, czyli zupełnie nieosiągalne na rynku komercyjnym. Maksymalny okres spłaty to 7 lat, aby przedsiębiorca jak najmniej odczuł obciążenia związane ze spłatą. Jestem przekonany, że tak korzystne warunki finansowania pomogą w uatrakcyjnieniu oferty i pozyskaniu nowych klientów – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– Cieszymy się, że możemy oferować tę formę finansowania, bo zdajemy sobie sprawę z jak poważnymi trudnościami w czasie pandemii boryka się branża turystyczna. Nasz projekt to mała cegiełka, która może pomóc przedsiębiorcom nie tylko kontynuować działalność i odbudować ich pozycję na rynku, ale i pozyskać nowych klientów poprzez wzrost atrakcyjności obiektów turystycznych i rekreacyjnych oraz poszerzenie zakresu świadczonych usług – dodaje Wojciech Nowak.

Kto może starać się o środki? Na co można je wydać?

O pieniądze mogą się starać przedsiębiorcy, którzy działają na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Wsparcie może zostać przyznane między innymi obiektom gastronomicznym, noclegowym czy sportowym.

„Turystyka” to pojęcie bardzo pojemne, rozpatrujemy również wnioski od instytucji turystyki zdrowotnej, instytucji kultury czy od firm i organizacji transportowych. Wsparciem objęte mogą być również rękodzielnicy, rzemieślnicy czy producenci produktów regionalnych. Aspektem, który musi wystąpić jest promowanie turystyki oraz wypełnienie kryterium pewnej atrakcyjności dla odbiorców, konsumentów usług turystycznych – dodaje Izabela Bartel, koordynator Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w województwie warmińsko-mazurskim.

Za pozyskane wsparcie można m.in. prowadzić roboty remontowe i budowlane, kupować grunty i pojazdy przeznaczone do przewozu turystów czy wzbogacać ofertę swojej firmy poprzez zakup sprzętów z którego korzystać będą turyści. Ze wsparcia PFP pokrywane mogą być również wydatki na promocję i reklamę.

Więcej informacji na temat Pożyczki na Rozwój Turystyki znajdziecie Państwo na stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości  www.pfp.com.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiS przegrywa wybory w Ciężkowicach w Małopolsce. Nowy burmistrz z PSL
Następny artykułGrecka horta. Możesz podać zamiast jarzynki do obiadu