A A+ A++

Sierpniowy kulturalny rozkład jazdy Dom Kultury SCK

7 sierpnia 

„SztukaRYNKI” – rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz występ „Senior Show” – 7 sierpnia, od godz. 16 do 20, Rynek Starego Mielca.

Organizator: Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

W lipcu najmłodsi mielczanie uczestniczyli w pierwszej odsłonie tegorocznych „SztukaRYNEK”, czyli rodzinnych warsztatów plastycznych na Rynku Starego Mielca. W sierpniu po raz kolejny zaprosimy dzieci na mielecką Starówkę. Tym razem tematem przewodnim warsztatów będą „Rajskie ptaki-dziwaki”. Warsztaty w godz. 16-19 poprowadzi Małgorzata Waga-Zając.

O godz. 19 na scenie pojawi się grupa „Senior Show” działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Artystów do występu przygotuje Magdalena Betleja. 

14 sierpnia

XII Piknik Miejski „Grunt to rodzinka” – 14 sierpnia, od godz. 16 do 22 – park im. Lachmana (za Domem Kultury SCK) i park im. ZPiT „Rzeszowiacy” (za Miejską Biblioteką Publiczną).

Organizator: Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

Atrakcje dla dzieci i nie tylko. Tegoroczny piknik „Grunt to rodzinka” odbędzie się na terenach rekreacyjnych za Domem Kultury. W parku Lachmana na młodych mielczan z rodzinami czekać będą animatorzy z wieloma ciekawymi propozycjami zajęć i kreatywnych warsztatów. W parku ZPiT „Rzeszowiacy” będzie się mieścić się „centrum dowodzenia”, gdzie ze sceny konferansjer, niezawodny Mirosław Pietrzak, zachęci do zabawy, poprowadzi konkursy i zajęcia dla dzieci i opiekunów. Tradycyjnie już odbędzie się „Rodzinny labirynt”, który wyłoni Super Rodzinkę 2022. Kolejnymi propozycjami dla uczestników będą m.in.: gra plenerowa „Rodzinny zawrót głowy”, festiwal baniek mydlanych, koncert Lady Fama Show… Będą też oczywiście „dmuchańce” oraz mała gastronomia. 

15 sierpnia 

Montaż słowno-muzyczny pt. „Brygadier nieśmiertelnej nadziei” – park Rzeszowiaków (przy Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kusocińskiego), godz. 19.

Organizator: Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski oraz Dom Kultury SCK zapraszają mielczan na widowisko słowno-muzyczne pt. „Brygadier nieśmiertelnej nadziei” z okazji 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego. 

W koncercie wezmą udział: Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia”, chór „Pasjonata” z Padwi Narodowej oraz Mielecka Orkiestra Dęta i soliści – Aleksandra Malczyńska, Robert Uchwat, Zbigniew Soja. Poezję patriotyczną odczytają członkowie Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia”: Barbara Sażalska, Cecylia Lipa, Halina Żala, Jerzy Stasz.

26 – 28 sierpnia 

„Style Mielec – Festiwal Kultury Ulicznej” – hip hopowy taneczny weekend potrwa od 26 do 28 sierpnia. Składać się na niego będą: konkurs taneczny, warsztaty, finałowe pokazy najlepszych tancerzy.

Organizator: Dom Kultury SCK.

* * *

„Style Mielec – Festiwal Kultury Ulicznej” to wydarzenie adresowane do wszystkich miłośników tańca, muzyki i kultury ulicznej, które odbędzie się w ostatni weekend wakacji, od 26 do 28 sierpnia, czyli równolegle z Dniami Mielca. Imprezę organizuje Dom Kultury SCK. W planach są kolejne edycje „Style Mielec – Festiwal Kultury Ulicznej”. 

„Style Mielec” rozpocznie się od eliminacji do konkursu, który odbędzie się 26 sierpnia o godz. 19 w sali nr 1 Domu Kultury SCK z udziałem publiczności. W sobotę, 27 sierpnia, w parku im. Rzeszowiaków (za Miejską Biblioteką Publiczną) między godz. 13 a 19 publiczność obejrzy finał hip hopowej rywalizacji, w której udział weźmie – jak szacują organizatorzy – ok. 100 uczestników z całej Polski. Sędziami tanecznych bitew będą znani w Polsce tancerze. 

W niedzielę, 28 sierpnia, organizatorzy planują w Domu Kultury SCK warsztaty taneczne.

Pożegnajmy wakacje z przytupem!

Szczegóły wydarzenia na https://www.facebook.com/STYLE-MIELEC-Festiwal-Kultury-Ulicznej-106186448796671 Zachęcamy do polubienia tej strony.

27-28 sierpnia 

DNI MIELCA 2022 

27 sierpnia, od godz. 20 do 23.30.

Sobota będzie adresowana do miłośników hip hopu. Wystąpią polscy raperzy: Sarius i Paluch. Obaj mają na swoim koncie znaczący dorobek płytowy. Przez krytyków wymieniani są wśród czołowych wykonawców polskiego rapu. 

28 sierpnia, od godz. 17 do 22.  

W niedzielę gościnnie wystąpi zespół Querbeat z Löhne w Niemczech – miasta partnerskiego Mielca. Kolejnymi wykonawcami będą Stars&Hits, czyli Kaja Paschalska, Bilguun Ariunbaatar, Basia Mezler oraz Artur Chamski, którzy brali udział w telewizyjnym show muzycznym „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wykonawcy wcielą się w polskie i zagraniczne gwiazdy, naśladując ich charakterystyczne brzmienie wokalne i zachowanie na scenie. Dopełnieniem będą stylowe kostiumy, peruki, rekwizyty.

Dni Mielca 2022 zakończy występ zespołu Myslovitz. 

Wydarzeniami towarzyszącymi tegorocznym Dniom Mielca będą: „Style Mielec- Festiwal Kultury Ulicznej”, IV Mistrzostwa Mielca w Malowaniu Kredą na Ulicy, zabawa dla dzieci z Ruphertem i Rico. 

Miejska Biblioteka Publiczna SCK

7 sierpnia

Wernisaż wystawy „Czas” autorstwa Tomasza Mrozowskiego – 7 sierpnia o godz. 18.00 w Galerii przy ul. Kusocińskiego 2.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna SCK.

Wstęp wolny.

* * *

W galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego zaprezentowane zostaną prace mieleckiego malarza, Tomasza Mrozowskiego. 

Najnowsza wystawa prezentować będzie prace artysty tworzone techniką olejną, rysunki oraz ceramika. Tematyka ekspozycji dotyczy ciała, interakcji oraz relacji między ludźmi i otoczeniem. Artysta w swojej twórczości inspiruje się mitologią i czasem, który próbuje zatrzymać, cofnąć, wykorzystać, dobrze przeżyć…

Tomasz Mrozowski jest znanym mieleckim weterynarzem, który od lat realizuje także swoją pasję, jaką jest malarstwo. Wielokrotnie już prezentował swoje prace w galeriach. Jego najnowsza wystawa nosi tytuł „Czas”. 

W tym roku Tomasz Mrozowski ukończył studia podyplomowe z dziedziny malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Wystawa będzie udostępniona publiczności do końca września.

Muzeum Regionalne SCK

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”

Wystawa pt. „Oświetlenie. Historie wybrane”– 9 lipca 2022 – 25 lutego 2023 w Pałacyku Oborskich.

* * *

Od 9 lipca 2022 roku, aż do 25 lutego 2023 roku w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” oglądać można czasową wystawę poświęconą historii oświetlenia. Przekrojowa ekspozycja przedstawia tematykę światła sztucznego od prehistorii, aż do czasów PRL-u.

Widzowie mogą przenieść się w czasy pradziejowe i zobaczyć, jak wyglądało życie ówczesnych ludzi. Na wystawie zrekonstruowana została nawet pradziejowa grota wraz z jej mieszkańcem. Nie zabrakło interesującego wątku rycerskiego oraz historii średniowiecznego zamku.

Prócz tego można poznać też powszechnie nieznane związki Ignacego Łukasiewicza z ziemią mielecką oraz poczuć się jak w dworze II poł. XIX wieku, oglądając wyposażenie wnętrz mieszkalnych tamtych czasów. Ekspozycje dopełniają liczne przykłady przepięknych lamp naftowych, elektrycznych oraz akcesoriów związanych z oświetleniem.

Interesującym wątkiem są też historie pierwszych funkcjonujących w Mielcu elektrowni oraz zaaranżowany pokój z czasów PRL-u.

Nie brakuje też licznych edukacyjnych kącików i niespodzianek dla najmłodszych. 

Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka”

Wakacje w „Jadernówce” 

Pokaz archiwalnych zdjęć Mielca w technice 3D (anaglif) w każdą środę o godz. 12.

Warsztaty ,,Street foto – decydujący moment”, których efektem końcowym będzie prezentacja zdjęć na muzealnym profilu facebookowym i stronie internetowej.

Kalendarz warsztatów:

4 sierpnia, godz.: 12:00 – zajęcia warsztatowe z mobilnej fotografii ulicznej,

18 sierpnia – omówienie zdjęć,

25 sierpnia – publikacja zdjęć w internecie.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: 

tel.: 17 787 49 93

[email protected]

Zajęcia są bezpłatne

e-leclerc-mielec


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGPW najlepsza w Europie. PGNiG na ostatniej prostej do fuzji z PKN Orlen
Następny artykułKamila Szczawińska wspomina najgorszą sesję zdjęciową. “To było obrzydliwe”