A A+ A++

W przedsięwzięciu udział wzięło 118 mieszkańców powiatu ryckiego. Badania na obecność zakażenia wykonywał Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Salmed s.c. w Łęcznej -Lider Projektu.

Celem projektu jest edukacja zdrowotna i profilaktyka pozwalająca na wykrycie zakażeń Borrelia burgdorfer we wczesnym stadium i rozpoczęcie leczenia.

Województwo lubelskie należy do grupy województw o najwyższym współczynniku zapadalności na boreliozę. W roku 2019 wśród mieszkańców naszego regionu wykryto 1843 przypadki boreliozy, ale nie ma wątpliwości, że zachorowań jest znacznie więcej. Bywa, że dopiero po dłuższym leczeniu i szukaniu przyczyn dolegliwości, charakterystycznych także dla innych jednostek chorobowych wykrywana jest borelioza.

Projekt „Stop boreliozie!” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowej 10 Adaptacyjność przedsiębiorstw i pracowników do zmian, Działania 10.3 Program polityki zdrowotnej.

 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzetarg na sprzedaż prawa własności nieruchomości lokalowej położonej w Pile przy ul. Ojca Maksymiliana Kolbe
Następny artykułPrzekroczył prędkość. Zyskał 10 punktów karnych, stracił 2,5 tys. zł