A A+ A++

Według Centrum te programy telewizyjne były kiedyś wysyłane do południowo-wschodniego regionu Litwy, zamieszkanego m.in. przez litewskich Polaków, i były dostępne bezpłatnie dla około 21 proc. ludności kraju.

Obecnie, na mocy zawartego na początku sierpnia porozumienia z Telewizją Polską S.A., programy można już oglądać na 66 proc. terytorium kraju, zamieszkanego przez 70 proc. ludności.

Programy TVP można odbierać za pośrednictwem anten wewnętrznych lub zewnętrznych w Wilnie, Kownie, Kłajpedzie, w rejonach graniczących z Polską, na północy kraju w Możejkach, Jeziorosach oraz na Wileńszczyźnie, gdzie Polacy stanowią większość mieszkańców.

– Szeroka dostępność programów Telewizji Polskiej na rynkach zagranicznych jest jednym z kluczowych celów w strategii spółki – mówi Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

– W związku z obecnie panującą w naszym regionie sytuacją polityczną, realizowane przez nas działania mają szczególne znaczenie w dotarciu z rzetelną i obiektywną informacją do jak największego grona odbiorców – dodaje.

Wybrane stacje TVP dostępne są także w ofertach ponad 30 litewskich sieci kablowych, w tym u największego operatora – firmy Telia i drugiego największego operatora Cgates. W maju do czterech kanałów Telewizji Polskiej dostępnych na regionalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej na Litwie dołączyły TVP World i Biełsat TV.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała 3,89 mln zł przychodów (z czego 2,042 mld zł z abonamentu rtv i rekompensaty) i dodatni wynik netto.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWszystkie tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych
Następny artykułSiedem twarzy informacji i publicystyki w TVP Jacka Kurskiego