A A+ A++

Profesjonalna deratyzacja i wszystko co trzeba o niej wiedzieć

Profesjonalna deratyzacja dotyczy nie tylko miast i rozmaitych lokali usługowych działających w branży gastronomicznej, czyli miejsc, w których powinna być ona obowiązkowo wykonywana. Mogą zlecać ją także osoby prywatne, chcące pozbyć się gryzoni ze swoich mieszkań lub domów. Nie zawsze bowiem tradycyjne pułapki dostępne w sklepach są wystarczającą opcją. Co trzeba wiedzieć o deratyzacji, zanim się na nią zdecydujemy? Czy może być skuteczna i jednocześnie bezpieczna? Wszystkie informacje na ten temat znaleźć można w poniższym artykule.

Deratyzację najczęściej wykonuje się w przypadku szczurów i myszy. Może ona jednak dotyczyć także innych gryzoni, takich jak np. nornice. Zabieg polega na usuwaniu ich z danego miejsca przy użyciu określonych technik. W zależności od tego, gdzie występuje problem, przyjmuje się bowiem różne metody działania. Z jakich sposobów korzystają więc profesjonalne firmy do deratyzacji?

Deratyzacja myszy i szczurów – jak z gryzoniami walczą specjaliści?

Profesjonalna deratyzacja wykonywana może być metodą mechaniczną oraz chemiczną. Pierwsza z nich polega na wykorzystaniu specjalistycznych pułapek (bardziej zaawansowanych od tych dostępnych w sklepach) i barier, które uniemożliwiają gryzoniom dojście do pewnych miejsc. Metoda ta niekoniecznie będzie jednak najlepszym wyborem w każdej sytuacji. Deratyzacja szczurów i myszy występujących w dużych skupiskach może wymagać zastosowania także środka biobójczego w formie kostek, granulatu, płynu, pasty lub piany – substancje zamieszczane są m.in. w karmnikach deratyzacyjnych, które zapewniają bezpieczeństwo i ochronę ludzi oraz innych niż gryzonie zwierząt.

Gdzie deratyzacja jest obowiązkowa?

To, w jakich miejscach deratyzacja jest obowiązkowa reguluje Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi. Zgodnie z jej treścią każdy właściciel lub zarządca nieruchomości jest zobowiązany dbać o stan sanitarny posiadanego lokalu – w tym przeciwdziałać występowaniu gryzoni. Regularna deratyzacja powinna być natomiast wykonywana w miejscach sprzedających, magazynujących i produkujących żywność, a także w hotelach, placówkach oświaty oraz w urzędach.

Dlaczego profesjonalna deratyzacja przynosi lepsze efekty?

Deratyzacja myszy i innych gryzoni wykonywana samodzielnie zazwyczaj nie przynosi tak dobrych efektów, jak ta zrealizowana przez profesjonalistów. Dlaczego? Wynika to głównie z tego, że mają oni dostęp do skuteczniejszych substancji do ich zwalczania. Dysponują także specjalistycznym sprzętem, doświadczeniem i znacznie większą wiedzą.

Deratyzacja Warszawa – ile kosztuje?

Deratyzacja w Warszawie to koszt minimum 100 zł. Dokładna kwota zależna jest jednak od kilku czynników, np. wielkości pomieszczenia, rodzaju gryzoni, czasu pracy czy liczby zastosowanych środków.

Niemalże w każdym przypadku deratyzacja to konieczność. Działanie na własną rękę może jedynie przynieść negatywne skutki i sprawić, że problem będzie większy. To natomiast oznacza jeszcze większe koszty. Nie warto więc zwlekać.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułĆwiczenia na Stadionie Narodowym, w scenariuszu “symultaniczny atak terrorystyczny”
Następny artykułZłoto i brąz tyszanina na zawodach jiu jitsu w Paryżu