A A+ A++

– W tym roku na nowo odkryliśmy turystykę krajową, a wizyty w restauracjach zamieniliśmy na potrawy przygotowywane na świeżym powietrzu przy pomocy kuchenki turystycznej – uzasadniał wybór dyrektor Instytutu Badania Handlu, Jonas Arnberg, cytowany przez PAP.

Według eksperta w mijającym roku odnotowano w Szwecji wzrost sprzedaży detalicznej sprzętu sportowego oraz turystycznego, choć inne branże przeżywały kryzys. Rok 2020 był także stosunkowo dobry dla kempingów, a wiele szlaków pieszych oraz górskich odnotowało rekord odwiedzin.

W 2021 będzie jeszcze drożej. Ukryty podatek wpłynie na ceny w sklepach

Pandemia spowodowała, że najstarszy szwedzki producent palników turystycznych Trangia odnotował wzrost zamówień o ponad 50 proc. Ta ciągle rodzinna firma musiała zatrudnić dodatkowych 30 pracowników, by sprostać zamówieniom.

Popularność wyjazdów do lasów i w góry spowodowała, ze nie tylko kuchenki zaczęły cieszyć się większym powodzeniem. Jak się okazuje, również wzrosła popularność przepisów na szybkie, pożywne potrawy “z palnika”.

Linda Klasson ze Sztokholmu postanowiła zarobić na tej modzie. Organizuje kursy gotowania na łonie natury. Pierwsze lekcje, po zimowej przerwie, podczas których uczestnicy przygotują w lesie trzydaniowy posiłek, mają odbyć się wiosną.

Według szwedzkiego instytutu trend polegający na odwiedzaniu natury w gronie najbliższych zamiast korzystania z wycieczek grupowych utrzyma się również w 2021 roku.

Plebiscyt na prezent roku Szwedzi organizują już od 30 lat. Zabawa opiera się nie tylko na danych sprzedażowych, ale również trendach charakteryzujących dany rok. Według przyjętych kryteriów nie może zwyciężyć upominek, który nie jest polecany i nie wzbudza zainteresowania.

Przed rokiem zwyciężyło pudełko z przegródkami służące do odkładania przez domowników smartfonów. W 2018 r. na pierwszym była używana odzież, a w 2017 r. elektryczna hulajnoga.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOskarżeni o bandytyzm i terror prawomocnie uniewinnieni
Następny artykułTracimy kontakt z bliskimi. W ostatnim roku dotknęło to niemal co dziesiątego z nas