A A+ A++
Reklama

Kto jeszcze nie widział zwiastuna pierwszej profesjonalnej produkcji filmowej w której „zagrał” Lębork i którego głównymi bohaterami są młodzi lęborczanie?

Prawie godzinny film dokumentalny Nieletni inżynierowie opowiada historię nastoletnich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, którzy wraz z nauczycielem Ignacym Rejmakiem pod nadzorem inżynierów ze Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej pracowali nad modelami satelitarnego żagla deorbitacyjnego. „Nieletni inżynierowie” to obserwacyjny film dokumentalny pokazujący co się stanie, kiedy zwyczajni 12-14-latkowie z małego, polskiego miasta trafią na charyzmatycznego nauczyciela i zostaną zainspirowani przez inżynierów pracujących nad polskim satelitą PW-Sat2. To pełen humoru i refleksji zapis ponad dwóch lat życia nastolatków w wieku, w którym zachodzi w nich największa przemiana. Opowieść o odkrywaniu pasji i o tym jak spotkanie odpowiedniej osoby może odmienić życie.

Film zbiera bardzo dobre recenzje i został zakwalifikowany do kilku prestiżowych festiwali filmów dokumentalnych w Europie. Miasto Lębork wsparło finansowo realizację obrazu w reżyserii Aleksandry Skowron i Hanny Polak oraz zostało partnerem filmu. Muzykę do filmu napisał Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara.

W najbliższych dniach film będzie wyświetlany w kinie „Fregata”. To jedyna szansa by zobaczyć w tym roku film „na żywo”.

“Nieletni inżynierowie” – premiera w Lęborku

Oto jak wyglądała lokalna premiera “Nieletnich inżynierów” w największym kinie w Lęborku🎞🎥🎬! Chętnych było tak wielu, że rozbiliśmy to na dwa seanse. Serdecznie dziękujemy za całą organizację i przygotowanie uroczystości Lębork i Natalii Zarańskiej i Pawłowi Piwce z @Lęborskie Centrum Kultury “Fregata”. Wzruszające bylo przeżycie tego z rodzinami naszych bohaterów…

Gepostet von Nieletni inżynierowie am Dienstag, 29. September 2020

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNasze gospodarstwo rolne. Konkurs plastyczny Głównego Urzędu Statystycznego
Następny artykułZamek w Czorsztynie: wiele atrakcji, piękne widoki i lekcja historii