A A+ A++

Archidiecezja krakowska przekaże dla poszkodowanych w pożarze w spiskiej Nowej Białej prawie 5 mln zł. To efekt m.in. zbiórek pod kościołami i wpłat po apelu abp. Jędraszewskiego.

Już dzień po tragedii, która miała miejsce wieczorem 19 czerwca, Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała łącznie 150 tys. zł wszystkim rodzinom, które ucierpiały w pożarze. Trafiła do nich również pomoc rzeczowa. Do tego wierni z okolicznych parafii, odpowiadając na apel metropolity krakowskiego, zebrali przy kościołach 515 765 zł i przekazali je pokrzywdzonym. 27 czerwca odbyła się zaś zbiórka we wszystkich parafiach archidiecezji.

W najbliższych dniach poszkodowani mieszkańcy Nowej Białej otrzymają wszystkie pieniądze z tej zbiórki, jak również ofiar wpłacanych przez osoby prywatne oraz organizacje. W sumie zebrano 4 886 205 zł.

“Abp Marek Jędraszewski wyraża wielką wdzięczność wszystkim ofiarodawcom za okazaną dobroć serca i gotowość niesienia pomocy, naśladującą miłość Chrystusa, która w trudnych momentach budzi nadzieję w sercach pokrzywdzonych” – poinformowało Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Wyrazem wdzięczności archidiecezji krakowskiej i mieszkańców zniszczonej przez pożar miejscowości wobec ofiarodawców będzie Msza św. w niedzielę 25 lipca o godz. 9. pod przewodnictwem bp. Roberta Chrząszcza w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej.

«« | « |


1

| » | »»

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWzbogacić ofertę i przyciągnąć nowych uczniów planuje nowa dyrektor
Następny artykułTo doświadczenie nauczyło nas znaczenia kolegialności i synodalności