Za nami XXXII Strzelecki Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Odbywający się 18 grudnia XXXII Strzelecki Bieg Uliczny im. E. Ferta zgromadził na starcie 295 uczestników. Jego statrerem był burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc. Najlepszym zawodnikiem został Kamil Karbowiak z Brzegu, który pokonał trasę w czasie 50min 09 sek., wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa z czasem 55min 52 sek.

Najlepszym biegaczem z Opolszczyzny został zwycięzca biegu Kamil Karbowiak, najlepszą zawodniczką Gminy Strzelce Opolskie została Sandra Gawlik ze Strzelec Opolskich natomiast najlepszym zawodnikiem powiatu strzeleckiego został Krzysztof Domerecki z Suchodańca.

Jak co roku z podziwem patrzymy na najstarszych uczestników biegu. 85-letnia Janina Rosińska z Pabianic i 74-letni Wilhelm Goli z Jemielnicy pokonali całą trasę zasługując na szczególne wyrazy uznania.

Podczas dekoracji zwycięzców, poza klasyfikacją generalną, nagrodzono zwycięzców w 6 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn oraz zawodników z gminy Strzelce Opolskie w 5 kategoriach wiekowych.

Start biegu głównego poprzedził XIII Bieg VIP-ów, w którym wzięli udział włodarze gminy i powiatu, goście z partnerskiej Tyśmienicy, sponsorzy biegu oraz przedstawiciele gminnych instytucji.