A A+ A++
“Magiczny Las” malowany iluminacjami, nastrojową muzyką i niesamowitymi botanicznymi opowieściami – nierzadko z dreszczykiem. Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego rozbłyśnie światłami.

– Takiej atrakcji w Poznaniu jeszcze nie było – zapewniają pracownicy UPP. – Musimy wprawdzie na nią poczekać aż do początku listopada, ale warto, bo Ogród Dendrologiczny UPP rozbłyśnie jak nigdy wcześniej. Powstanie w nim pełen atrakcji “Magiczny Las”, malowany iluminacjami, nastrojową muzyką i niesamowitymi botanicznymi opowieściami – nierzadko z dreszczykiem! Iluminacyjny spektakl podkreśli piękno Ogrodu Dendrologicznego, przyciągnie najmłodszych bajkowym klimatem, a wszystkim zwiedzającym przybliży przyrodę w niezwykle atrakcyjny sposób. Będzie to unikalne połączenie edukacji i rozrywki w cudownym klimacie.

Parki Iluminacji są coraz popularniejszą na świecie zimową atrakcją montowaną chętnie w ogrodach botanicznych i dendrologicznych, które z naturalnych przyczyn zwykle zamykane są na zimę.
– Tego typu atrakcje od lat organizowane są w wielu amerykańskich ogrodach botanicznych. W Europie od lat można było oglądać świetlne iluminacje  w ogrodach botanicznych Berlina czy Edynburga. W Polsce od kilku lat ogromną popularnością cieszą się Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie – mówi Krzysztof Sachs z wrocławskiej firmy Topacz Investments, która zorganizowała w 2020 roku z ogromnym sukcesem Park Iluminacji na Zamku Topacz pod Wrocławiem. W kolejnym sezonie postanowiła zorganizować podobne przedsięwzięcie w Poznaniu, a na lokalizację wybrała przepiękny Ogród Dendrologiczny należący właśnie do Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Efektem będzie blisko 2000 metrów iluminowanych spacerowych ścieżek, kilkadziesiąt ledowych rzeźb, kilkaset tysięcy energooszczędnych punktów świetlnych, a do tego efekty dźwiękowe i muzyka.
– To będzie połączenie atrakcyjnej rozrywki z edukacją – opowiada dr inż. Ewa Jerzak, zastępca kierownika Ogrodu Dendrologicznego UPP. – Park będzie oferował kilka warstw narracyjnych od bajkowych, leśnych przygód oferowanych najmłodszym, poprzez magiczny leśny klimat atrakcyjny dla odbiorców w każdym wieku, po edukacyjny przekaz dotyczący drzew, roślin i zwierząt.

Atrakcje iluminacyjne uzupełnione będą o dodatkowe aktywności, jak choćby nocne strzelanie z łuku przygotowane przez sekcję łuczniczą Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dodatkową atrakcją będą smaczne, zimowe posiłki i gorące napoje.

Jak zapewniają specjaliści z UPP, iluminacje świetlne i efekty dźwiękowe w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na dobrostan zwierząt zamieszkujących ogród – wszystkie działania projektowe, w tym natężenie i ilość punktów świetlnych, są uzgadniane ze specjalistami, których przecież na UPP nie brakuje.

Wstęp będzie biletowany. Iluminacje będzie można zwiedzać indywidualnie i przejście całej trasy zajmie co najmniej godzinę. Z przyczyn oczywistych ogród będzie można zwiedzać dopiero po zmierzchu, prawdopodobnie od 16.00 do 21.00.

UPP

Oceń artykuł
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWakacje 2021 z dala od tłumów? W tych miejscach zaznasz świętego spokoju
Następny artykułUmarł nie tylko książę Filip. Na naszych oczach umiera cała monarchia