A A+ A++

Markizy zewnętrzne to rodzaj osłony przeciwsłonecznej w formie zadaszenia, popularny m.in. na południu Europy. Historia markiz jest długa – pierwsze z nich, wykonane z płótna, były znane już w starożytnym Rzymie. Mieszkańcy Wiecznego Miasta wieszali je chociażby na Koloseum, aby ochronić widzów przed deszczem i mocnym słońcem. Jednak od tamtego czasu wiele się zmieniło – dziś w sklepach możesz znaleźć m.in. nowoczesne markizy na okna dachowe. Wyglądem nie przypominają już tradycyjnych markiz, za to skutecznie ochronią Cię przed upałem na poddaszu. Poznaj je lepiej!

Podziel się

(Materiały prasowe)

ycipk-3q66nu

Z tekstu dowiesz się:

  • kiedy warto wybrać markizę na okno dachowe,
  • jak zdalnie sterować markizą dachową.

Letni upał może dać się we znaki – także na poddaszu. Rozwiązaniem tego problemu mogą być markizy zewnętrzne. Kiedy warto z nich skorzystać i jaki model markizy na okno dachowe wybrać? Zapytaliśmy o to ekspertów marki VELUX, światowego lidera w tej branży.

Kiedy warto zamontować dachowe markizy zewnętrzne?

ycipk-3q66nu

Markiza na okno dachowe to szybki i niezawodny sposób na ochronę poddasza przed słońcem i upałem. Markizy VELUX nawet o 76% zmniejszają nagrzewanie pomieszczeń na poddaszu – robią to poprzez blokowanie promieni słonecznych, zanim dotrą one do szyby. W ten sposób zatrzymują ciepło na zewnątrz. Kiedy warto wybrać ten rodzaj ochrony przed nagrzewaniem?

Jeśli chcesz ochronić wnętrza na poddaszu przed nadmiernym nagrzewaniem, a jednocześnie wpuścić światło do pomieszczeń (markiza jest wykonana z przezroczystej siatki, dlatego nie zaciemnia całkowicie pomieszczenia).

Materiały prasowe

Podziel się

Markiza na okno dachowe jest łatwa w obsłudze i trwała, dlatego będzie Ci służyć przez wiele lat. Nie musisz jej demontować na jesień i zimę – wystarczy, że zwiniesz ją do górnego kasetonu, kiedy będą się zbliżać zimniejsze miesiące. W ten sposób bezpiecznie przechowasz ją do kolejnego sezonu. Możesz zamontować markizę na tym samym oknie, na którym zamontowałeś roletę wewnętrzną lub moskitierę (w odróżnieniu od nich markiza dachowa jest montowana na zewnątrz okna).

ycipk-3q66nu

Markiza elektryczna lub solarna, czyli komfortowa i wygodna ochrona poddasza przed nagrzewaniem

Jesteś fanem zdalnych rozwiązań? Na swoich oknach dachowych możesz zamontować markizy zasilane elektrycznie lub solarnie, którymi można sterować zdalnie. Od markiz manualnych odróżnia je to, że są wyposażone w silnik i posiadają prowadnice, po których mogą się poruszać. Aby je opuścić, wystarczy skorzystać z przycisku naściennego zamontowanego na ścianie. Markiza elektryczna lub solarna to praktyczne rozwiązanie także wtedy, gdy okno dachowe znajduje się zbyt wysoko, przez co ręczna obsługa markiz byłaby zbyt problematyczna.

Marzysz o wyjątkowym komforcie w swoim domu? Skorzystaj z inteligentnego systemu VELUX ACTIVE, który zadba o klimat na Twoim poddaszu poprzez automatyczne opuszczenie czy podniesienie markiz (oraz rolet wewnętrznych lub zewnętrznych), a także otwarcie lub zamknięcie okien dachowych! Jak to działa? System posiada specjalny czujnik, który kontroluje temperaturę, wilgotność oraz poziom dwutlenku węgla na Twoim poddaszu. Pobiera też informacje ze stacji pogodowych NETATMO – dzięki temu może przewidzieć np. nadchodzącą falę gorąca i na tej podstawie opuścić markizę dachową! Systemem VELUX ACTIVE – a tym samym markizą – możesz też sterować za pomocą specjalnej aplikacji.

Materiały prasowe

Podziel się

ycipk-3q66nu

Jak widzisz, współczesne markizy zdecydowanie różnią się od swoich tradycyjnych odpowiedników. Dzięki temu zapewniają skuteczną ochronę przed upałem tam, gdzie do tej pory nie było to możliwe!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStargard: poszukiwane dziewczynki odnalezione
Następny artykułMałgosia i Paweł z “Rolnik szuka żony” mają powód do świętowania