Poparzona kobieta została zabrana śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala – to skutek pożaru mieszkania, do którego doszło w budynku wielorodzinnym w Krotoszynie. Pozostałym lokatorom nic się nie stało, a ogień został ugaszony przez strażaków.
Do pożaru mieszkania znajdującego się na parterze budynku wielorodzinnego doszło w Krotoszynie w godzinach popołudniowych. – Poszkodowana kobieta została wyprowadzona z płonącego mieszkania przez osoby postronne. Doznała ona poparzeń ciała oraz zatrucia gazami pożarowymi. Na miejscu została opatrzona przez strażaków, były też kontrolowane jej funkcje życiowe do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kobieta została przetransportowana do specjalistycznego szpitala – poinformował st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie.
CZYTAJ TAKŻE: 72-latek wszedł prosto przed nadjeżdżający samochód. Trafił do szpitala
Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej. – Dwa zastępy zostały przedysponowane z innego zdarzenia. Usuwana była plama oleju po kolizji samochodów osobowych. Do nich dołączyły dwa kolejne zastępy. Po ugaszeniu pożaru nadpalone elementy zostały usunięte. Sprawdzono także pozostałe mieszkania, ale urządzenia pomiarowe nie wykryły stężenia gazów – dodaje st. kpt. Patryas.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS