A A+ A++

Jednym z czynników rozpraszających pieszych i wpływających na ich bezpieczeństwo są smartfony. Telefon towarzyszy większości z nas przez dużą część dnia, a widok człowieka zapatrzonego w telefon na przejściu dla pieszych nie jest rzadkością. Dlatego uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 6 Jastrzębiu-Zdroju stworzyli aplikację na smartfony “Rozejrzyj się i żyj”, która została połączona z pięcioma przejściami dla pieszych w Żorach.

O trójwymiarowych przejściach dla pieszych pisaliśmy w poniższym artykule:

Trójwymiarowe przejścia dla pieszych. Polska testuje nowe rozwiązanie – to działa

Aplikacja połączona z przejściem dla pieszych

W pobliżu przejścia (wyposażonego w odpowiedni czujnik) użytkownik telefonu, który zainstalował sobie tę aplikację zostanie powiadomiony o tym, że znalazł się bezpośrednio przy przejściu dla pieszych. Smartfon “przejmie” ekran i wyświetli na nim informację: ROZEJRZYJ SIĘ I ŻYJ. Dodatkowo urządzenie wyda dźwięk i zawibruje.

Twórcy aplikacji mają na swoim koncie kilka nagród, m.in. Grand Prix w kategorii Młody Wynalazca na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG w Katowicach w 2019 r. czy Złoty Medal Wynalazczości na Międzynarodowym Salonie Wynalazków i Innowacyjnych Technologii Archimedes w Moskwie w 2020 r.

Akcja 'Maseczki do kontroli' na przejściu dla pieszych koło Galerii Kaskada w SzczecinieBędzie zakaz używanie telefonu na przejściach dla pieszych. Nowelizacja ustawy zatwierdzona

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułDo 100 tys.zł można otrzymać za działanie niepożądane szczepionki na Covid 19
Następny artykułNetflix: Co tydzień nowa filmowa premiera