A A+ A++

Uczestnicy konkursu zobowiązani zostali do przesłania video z jedną dowolnie wybraną – podaną w zgłoszeniu kolędą, pastorałką lub inną pieśnią związaną z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni soliści – uczniowie szkół podstawowych powiatu raciborskiego.

Organizatorzy przypominają, że celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży szkolnej piękna śpiewu kolęd, pastorałek, piosenek o tematyce bożonarodzeniowej, podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, wyszukiwanie i promocja młodych talentów oraz ożywienie aktywności muzycznej dzieci i młodzieży.

5 stycznia, jury na podstawie zgłoszeń, wybrało laureatów konkursu. Są nimi:

W kategorii klas I – III:

  • 1 miejsce: Kinga Pientka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pawłowie i Tomasz Wałach z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu.

  • 2 miejsce: Kacper Kruty z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach i Marta Walach z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borucinie.

W kategorii klas IV – VI:

  • 1 miejsce: Julia Klimża ze Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach

  • 2 miejsce: Witold Piasecki ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu, Anna Stiebler ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich i Marcelina Hanka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borucinie.
  • 3 miejsce: Antonina Schlusche ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu i Ewelina Fulneczek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 Raciborzu.

W kategorii klas VII – VIII

  • 1 miejsce: Weronika Socha ze Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach.

  • 2 miejsce: Emilia Kleta z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach i Emilia Klimża ze Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach.
  • 3 miejsce: Emilia Jachim z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borucinie i Daria Rudzok z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach.

10 stycznia miała się odbyć uroczysta gala z wręczeniem nagród dla laureatów, jednak utrzymujące się obostrzenia na to nie pozwoliły, wobec czego zostaną przekazane do szkół uczestników. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez burmistrza Andrzeja Strzedullę. – Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zgłoszenia do konkursu. Zdajemy sobie sprawę jak wiele wysiłku i kreatywności kosztowało przygotowanie tych występów w tych trudnych niesprzyjających artystom czasach – dodaje Róża Buchcik.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułFran Lebowitz: Udawaj, że to miasto (2021) – recenzja serialu (Netflix). New York, I love you
Następny artykułKarnista z UJ reaguje na słowa ministra Warchoła o mandatach. “Warto wiedzieć, jak jest naprawdę”