A A+ A++

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Od soboty 3 października powiat wejherowski znalazł się w tzw. żółtej strefie. Policjanci apelują, policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z innymi osobami i przypominają o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia. Mundurowi każdego dnia podejmują interwencje wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń.

Przypominamy, że w takim wypadku mundurowi mogą za popełnione wykroczenie nałożyć mandat karny lub skierować sprawę do sądu.

Dzisiaj minister zdrowia przekazał informację, o tym, że od dnia od 3 października powiat wejherowski zostaje objęty żółtą strefą. Powodem tej decyzji jest odnotowany wzrost zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. W związku z tym policjanci przypominają o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń, które będą obowiązywały od soboty.

Jakie dodatkowe obostrzenia obowiązują po objęciu powiatu wejherowskiego żółtą strefą?

Obowiązuje m.in. limit jednej osoby na powierzchni 4 m2 podczas imprez tj. targi, wystawy, kongresy czy konferencje. Limit ten obowiązuje też w obiektach gastronomicznych. W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki lub parkach rekreacyjnych limit osób wynosi 1 osoba na 10 m2. W siłowniach obowiązuje limit osób – jedna na 7 m2. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych, nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi. W zajęciach na świeżym powietrzu, projekcjach filmów, spektaklach, może brać udział maksymalnie 25 proc. publiczności. Podobnie ma być na widowni w obiektach sportowych.

W przypadku obowiązku zasłaniania ust i nosa obostrzenia się nie zmieniły. Używanie masek nadal obowiązuje w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych – chyba że będzie zachowana odległość 1,5 m, w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, w obiektach handlowych lub usługowych oraz w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Podczas zbliżającego się weekendu dzielnicowi, policjanci prewencji oraz funkcjonariusze drogówki będą sprawdzali miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów sanitarnych. W godzinach wieczorowo-nocnych kontrolowane w weekendy będą także kluby i lokale nocne.
Policjanci sprawdzają także osoby poddane obowiązkowej kwarantannie. Mundurowi kontrolują, czy osoby te przestrzegają nałożone na nie obowiązki. W razie rażącego naruszenia przepisów policjanci informują Powiatową Inspekcję Sanitarną, która może nałożyć grzywnę nawet do 30 tys. złotych. Przypominamy także, że osoby pozostające w kwarantannie mają obowiązek korzystania z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Aplikacja ta dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Osoby, które jeszcze nie zainstalowały obowiązkowej aplikacji zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktażowym, który dostępny jest na kanale YouTube pomorskiej Policji pod adresem:

[embedded content]

Koronawirus nie zniknął. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo. Pomyślmy nie tylko o sobie, ale także o innych. Przypominamy o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzerażające dane z Czech. Prawie 3,5 tys. zakażeń w ciągu doby
Następny artykułZafarbowane ubrania. Czy istnieją sposoby na ich uratowanie? Odkryj nietypowe metody