A A+ A++

Darowiznę w wysokości 10.000 zł otrzymał Powiat Ostrołęcki z Fundacji PGE. Przyznane w grudniu ub. roku środki wykorzystane zostały na realizację projektu pn. „Zakup sprzętu do gabinetu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kadzidle”.

Celem projektu, na realizację którego Powiat złożył wniosek o dofinansowanie, było doposażenie gabinetu terapii ruchu w dodatkowy sprzęt, który ma służyć  rehabilitacji oraz terapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami układu ruchowego, wadami postawy, dolegliwościami bólowymi a także, który pełni  funkcję usprawnienia i podniesienia sprawności fizycznej. Projekt obejmuje dzieci z terenu gmin: Baranowo, Kadzidło, Lelis, Łyse, Czarnia, Myszyniec.

W każdym tygodniu z zakupionego sprzętu skorzystać będzie mogło około 80 dzieci będących we wczesnym wspomaganiu rozwoju –   w wieku od 3 miesiąca życia do 7 lat, jak również cyklicznie starsze dzieci i młodzież – w wieku 7-20 lat.

Fundacja PGE została powołana w 2011 r. przez PGE Polską Grupę Energetyczną. Od 10 lat, poprzez udzielanie darowizn oraz realizację projektów własnych i partnerskich, wspiera inicjatywy o charakterze społecznym, realizuje zadania z zakresu nauki i edukacji, ochrony zdrowia, kultury i dziedzictwa narodowego oraz działalności ekologicznej i ochrony środowiska.

Celem Fundacji jest wspieranie takich działań, które przyczynią się do postrzegania GK PGE jako odpowiedzialnego partnera społecznego i biznesowego.

Działania Fundacji koncentrują się w szczególności na obszarach:

  • nauka i edukacja
  • lecznictwo i ochrona zdrowia
  • pomoc społeczna
  • działalność ekologiczna i ochrona środowiska
  • sport dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Zabrze: Tymczasowy areszt za znęcanie się nad partnerką
Następny artykułInspektorzy przeprowadzili kontrolę busa. Wykryli sporo naruszeń