A A+ A++

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że Urząd Transportu Kolejowego organizuje konkurs dla klas I-VI szkół podstawowych w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II”.

Kampania jest skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka, co stanowi wyróżnienie podkreślające wagę działań edukacyjnych prowadzonych przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 20142020. 

W ramach projektu prowadzone są zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach znajdujących się na terenie gmin, w których doszło do niebezpiecznych zdarzeń na przejazdach kolejowodrogowych czy tzw. dzikich przejściach. Poza lekcjami realizowana jest ogólnopolska kampania medialna dotycząca bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Organizowane są także konkursy, które mają na celu zapoznanie dzieci z zasadami przekraczania przejazdów kolejowych oraz poruszania się w pobliżu torów, na dworcach i peronach.

1 września 2022 r. rozpoczął się konkurs na najlepszą pracę plastyczną dla uczniów klas IVI szkoły podstawowej, prezentującą zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych z wykorzystaniem głównych elementów Kampanii Kolejowe ABC II. Praca musi zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, logo Kampanii Kolejowe ABC II oraz sytuację pokazującą bezpieczne zachowanie na terenach kolejowych (np. na peronach, w pobliżu torów, przed przejazdem kolejowodrogowym). W konkursie przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody zarówno dla biorących w nim udział uczniów, jak i dla uczestniczących szkół.

Nagrody dla zwycięskiego zespołu:
profesjonalny plac do zabaw i ćwiczeń wraz z montażem dla szkoły (lub ekwiwalent w wysokości
20 000 zł na zakup innego rodzaju sprzętu, jeśli infrastruktura szkoły uniemożliwiałaby montaż),

wyświetlenie pracy zespołu jako elementu wideomappingu podczas wydarzenia edukacyjno– informacyjnego organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego,

wyjazd na 3dniową zieloną szkołę.

Nagrody dla pięciu wyróżnionych zespołów:
urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu wraz z montażem dla szkoły (lub ekwiwalent w wysokości 5 000 zł na zakup innego rodzaju sprzętu, jeśli infrastruktura szkoły uniemożliwiałaby montaż).

Dla wszystkich uczestników:
wyjątkowe
opaski na rękę.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLudzie o niecodziennym wyglądzie XIV
Następny artykułPowiat Lublin: Bezpłatna pomoc doradcza, językowa i w opiece nad dziećmi dla uchodźców z Ukrainy