A A+ A++

Spis treści

  1. Obecność firm zagranicznych w Polsce gwarantem bezpieczeństwa lekowego kraju  
  2. W Polsce bije serce centrów kompetencyjnych. Korzyść dla pacjentów i nauki

GlaxoSmithKline jest globalną firmą farmaceutyczną, obecną także na polskim rynku już od 45 lat. W Polsce zainwestowała 2 mld zł i zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, jej obecność w Polsce, jest jednym z kluczowych elementów dla zachowania bezpieczeństwa lekowego w kraju a ich działalność badawcza ma wpływ nie tylko na krajową gospodarkę, ale także realne przełożenie na leczenie i diagnostykę polskich pacjentów.

Obecność firm zagranicznych w Polsce gwarantem bezpieczeństwa lekowego kraju  

-Wspólnie, jako producenci międzynarodowi i krajowi udowodniliśmy, że w obliczu różnych kryzysów, jesteśmy w stanie współpracować razem. Zaopatrzyliśmy pacjentów w czasie pandemii COVID-19. Współpracujemy także w trudnej sytuacji wojny na Ukrainie. Dlatego wierzę, że jesteśmy w stanie sprostać różnym kryzysom w przyszłości – mówi Krzysztof Kępiński, Członek Zarządu, Dyrektor Relacji Zewnętrznych i Rynku Publicznego Szczepionek GlaxoSmithKline.

30% leków na rynku polskim stanowią leki produkowane w Polsce. Pozostała część to leki zapewniane przez firmy międzynarodowe. GSK dostarcza dla polskich pacjentów każdego roku około 25 mln różnych leków i szczepionek, żeby wpływać na zagwarantowanie bezpieczeństwa lekowego polski- mówi Krzysztof Kępiński, Członek Zarządu, Dyrektor Relacji Zewnętrznych i Rynku Publicznego Szczepionek GlaxoSmithKline.

W Polsce bije serce centrów kompetencyjnych. Korzyść dla pacjentów i nauki

Jak mówi Natalia Tomkiewicz, Head of Study Delivery Management Global Clinical Operations, GlaxoSmithKline, o rozbudowaniu hubu R&D GSK w Polsce, zadecydował “potencjał intelektualny, wykwalifikowanych i zaangażowanych oraz doświadczonych i kompetentnych pracowników”.

Polska jest bardzo istotną częścią firmy GSK. Obecnie działa tu 6 centrów kompetencyjnych naszej firmy, w tym R&D, ale także centra zasobów ludzkich, centra zakupowe, centrum tech. Z polskich hubów korzysta globalnie około 70 tys. pracowników, przede wszystkim w poszukiwaniu innowacyjnych terapii – mówi Krzysztof Kępiński.

Jak wskazuje, obecnie GSK skupia się na poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie szczepień dorosłych i dzieci. To szczególnie istotne w dobie postpandemicznej. Ale również leków stosowanych w chorobach górnych dróg oddechowych oraz HIV i AIDS.

W tej chwili w rozwijamy ponad 69 nowych, potencjalnych leków i szczepionek (…) W Polsce prowadzimy w tej chwili ponad 50 badań w 300 ośrodkach badawczych. Z naszej zaawansowanej terapii i diagnostyki korzysta ponad 3 tys. polskich pacjentów – wskazuje Natalia Tomkiewicz.

Materiał zrealizowany w partnerstwie z GlaxoSmithKline

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCharlie Puth we współpracy z duetem Dan + Shay. Posłuchaj
Następny artykułDanowcy powalczyli w Piasecznie