A A+ A++

Rozpoczynamy współpracę ze szkołami, bo proszenie o pomoc to nie wstyd, ale odwaga – mówi dyrektor POSUM Konrad Zaradny.

W pierwszej kolejności zgłosiliśmy się do szkół z ofertą takiego wsparcia, organizowania prelekcji na terenie szkół i spotkań, ale także zaoferujemy bezpłatne wizyty u nas w ośrodku, właśnie w poradni zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Tak, żeby te osoby, które wymagają wsparcia, mogły za darmo u nas, na terenie ośrodka skorzystać

– dodaje dyrektor POSUM.

Od dwóch, trzech lat w sposób dosyć przerażający wzrasta liczba problemów, z którymi spotykamy się. Psychologowie, którzy są w szkołach – nie ujmując – są postrzegani jako zbrojna ręka systemu, dyrekcji. Wydaje się, że powinien taki psycholog być spoza systemu szkolnego, jeżeli problem dotyczy szkoły po to, żeby nie być stygmatyzowanym w samej szkole

– mówi psycholog dziecięcy Jadwiga Migaszewska-Majewicz.

Psycholog dziecięcy Jadwiga Migaszewska-Majewicz dodaje, że rośnie liczba dzieci, które są tzw. atypowe neurologicznie. Właśnie dla nich jest ta oferta miejskiej przychodni. 

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Z badań wynika, że co trzecia młoda osoba czuje się samotna, 16 procent się okalecza, a 40 procent młodych ludzi miało przynajmniej raz w myśli samobójcze.

POSUM ma poradnię zdrowia psychicznego. Dla dorosłych prowadzi ją w ramach kontraktu z NFZ, dla dzieci na razie odpłatnie, ale przychodnia także w tym zakresie chce się starać o umowę z funduszem. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGang oszustów metodą “na pracownika banku” rozbity
Następny artykuł“Chłopaki do wzięcia”: nowe informacje na temat śmierci uczestnika