A A+ A++

13 maja br. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbył się odczyt II Tomu Poezji Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Limanowej.

Wydarzenie odbyło się w ramach prezentowanej obecnie w PCIT wystawy ZERiI pn. „Rzeźbienie piórem, dłutem igłą i szydełkiem”.

Spotkanie przebiegło w nastrojowym klimacie i w kameralnej atmosferze, a w gronie gości znaleźli się sympatycy poezji i sztuki regionu. Po powitaniu  uczestników, swoje wiersze z  tomu II Twórczości Literackiej Członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Limanowej prezentowali ich autorzy: Maria Ciągło, Józef Michalik oraz Krzysztof Kunicki, którzy chętnie dzielili się również z uczestnikami swoimi przemyśleniami i literackimi doświadczeniami .

Tematyka wierszy zaprezentowanych podczas odczytu  była niezwykle różnorodna, tak jak różnorodne są koleje ludzkiego życia. Znajdziemy w nich więc m.in: radości i troski dnia codziennego, zachwyt nad pięknem natury, przywiązanie do ojczystej ziemi i odwołania do gwary ludowej,wspomnienia, duchowe rozważania, jak również trafne refleksje nad rzeczywistością współczesnego świata i sporą dawkę humoru.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego udanego popołudnia z poezją!

Przypominamy, że jeszcze do końca maja br. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej  można zwiedzać wystawę prac artystycznych członków limanowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów pn. „Rzeźbienie piórem, dłutem igłą i szydełkiem” . Na miejscu warto również zapoznać się  z tomikiem poezji zaprezentowanej podczas piątkowego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNieoczekiwany wpis. Współwłaściciel Wisły pogratulował ligowym rywalom
Następny artykułASUS nie spodziewa się szybkiego spadku cen grafik, mimo mniejszego popytu ze strony górników