A A+ A++
"Ponadprzeciętny zysk w krótkim czasie". Oszuści podszywają się pod CD Projekt
fot. Robson90 / / Shutterstock

NASK ostrzegła przed fałszywymi stronami inwestycyjnymi wykorzystującymi markę CD Projekt. Jak poinformowano, oszustwo adresowane jest do wszystkich zainteresowanych osiągnięciem ponadprzeciętnych zysków w krótkim czasie.

“Uwaga na kolejne oszustwo adresowane do wszystkich zainteresowanych osiągnięciem ponadprzeciętnych zysków w krótkim czasie. Zespół CSIRT NASK zaobserwował nowe warianty kampanii phishingowej korzystającej z logotypów polskiej firmy CD Projekt” – napisano w komunikacie CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Jak dodano, osoby, które otrzymały zaproszenie do skorzystania z “niesamowitej okazji” poprzez fałszywą platformę, zachęcano do przelania pieniędzy na podane konto bankowe. “W zamian oszukujący zapewniali, że w krótkim czasie wpłacający otrzyma wielokrotność przelanej kwoty. W rzeczywistości oszustwo kończyło się utratą zainwestowanych pieniędzy” – poinformowano.

NASK ostrzega przed nową kampanią SMS. Oszuści podszywają się pod bank Santander

NASK ostrzegł w piątek przed nową kampanią SMS podszywającą się pod bank Santander. Jak podano, fałszywe wiadomości SMS naśladują komunikaty bankowości internetowej – poinformował zespół CSIRT NASK.

Jak poinformował zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, nowe fałszywe wiadomości SMS naśladują komunikaty bankowości internetowej. “Przestępcy kolejny raz starają się wyłudzić dane logowania klientów banku Santander, grożąc im rzekomym ograniczeniem dostępu do konta bankowego” – ostrzegł CSIRT NASK.

Dodano, że w rozsyłanych wiadomościach SMS oszuści informują o zablokowaniu konta z powodu odnotowania “podejrzanej aktywności”, aby skłonić potencjalną ofiarę do kliknięcia w zawarty w treści link.

“W rzeczywistości odsyła on na stronę z fałszywym panelem logowania, którego szata graficzna przypomina stronę banku Santander. Jeśli klient banku wpisze w niej swoje dane uwierzytelniające, grozi mu całkowita utrata środków finansowych z konta” – podkreślono.

“Oszustwo wykryjemy, jeśli zachowamy spokój i czujność – łatwo zauważymy wtedy błędy ortograficzne i interpunkcyjne w fałszywej wiadomości, a przede wszystkim dziwną postać zawartego w niej linku” – dodano.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

W komunikacie podkreślono, że zespół CSIRT NASK śledzi tego typu kampanie i ostrzega przed nimi od dłuższego czasu. “Niestety, profesjonalny wygląd oszukujących portali, a przede wszystkim wizja uzyskania w krótkim czasie wyjątkowo wysokich zysków cały czas skłaniają nieświadomych użytkowników do inwestowania pieniędzy poprzez fałszywe strony internetowe tego typu” – wskazano.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRaport PJATK: Zwrot narracji w ruchu antyszczepionkowym w stronę propagandy prorosyjskiej
Następny artykułDiablo 4 z mikropłatnościami bez Pay to Win. Poznaliśmy szczegóły monetyzacji