Minionej soboty, 13 marca w Tczewie odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego młodzików U-16 w biegach przełajowych oraz  mistrzostwa dzieci U-14 w ramach Crossu Tczewskiego. Znakomicie w zawodach zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego RODŁO.

I tak pierwsze miejsce w kategorii U-14 zajęła Zuzanna Zielińska, która poprowadziła swój bieg od początku do końca biegnąc na pierwszej pozycji. Minęła linię mety ze znaczną przewagą nad pozostałymi zawodniczkami. W biegu tym wystartowała również Kinga Zaparucha, która zaczyna dopiero swoją przygodę z bieganiem. Ukończyła bieg na 50 miejscu ambitnie pokonując całą trasę.

Po biegu dzieci przyszedł czas na młodzików. Jako pierwsze wystartowały dziewczyny na dystansie 1500 m z naszymi zawodniczkami Wiktorią Krysiak, Natalią Proć, Tosią Kil i Kamilą Chmielecką. Wiktoria i Natalia od samego początku pobiegły bardzo mocno. Na 500 metrze oderwały się od pozostałych dziewczyn. Wiktoria dobiegła do linii mety na pierwszym miejscu uzyskując bardzo dużą, bo aż 10 sekundową przewagę nad następną trójką. Niestety Natalia nie wytrzymała narzuconego przez siebie tempa i na finiszu opadła z sił przegrywając medal na ostatnich 2 metrach. Cała trójka miała na mecie ten sam czas, co nie zdarza się często. Fotofinisz pokazał, że niestety Natalia zajęła 4 miejsce. Ambitnie goniła całą stawkę Tosia, która jest o rok młodsza od dziewczyn. Ostatecznie uzyskała znakomite 7 miejsce. Kamila w tej samej kategorii  wiekowej zajęła 36 miejsce.

Po młodziczkach przyszedł czas na chłopców. W tym gronie na dystansie 2000 m wystartował  Dominik Wróblewski. Bieg rozpoczął się od dość wolnego tempa. Po pierwszym kilometrze stawka rozerwała się na dwie grupy. Dominik znalazł się w tej silniejszej. Niestety na finiszu opadł z sił. Ambitnie walcząc do końca zajął 7 miejsce.

Za dwa tygodnie międzywojewódzkie mistrzostwa w biegach przełajowych (województwo pomorskie i kujawsko-pomorskie), które są najważniejszą imprezą przełajową w Polsce dla młodzików.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.