A A+ A++

W jednym z popularnych wśród turystów miast pojawiły się pomarańczowe koperty do parkowania. Nie wszyscy jednak mogą z nich korzystać. Przy okazji miasto podniosło ceny parkingów, ale… tylko dla turystów!

Zakopane to miejsce wciąż uwielbiane przez turystów. Właściwie przez cały rok, zarówno w sezonie zimowym jak i letnim do Zakopanego ściągają setki tysięcy turystów. Miejska infrastruktura wciąż nie jest do końca odpowiednio przygotowana na tak duży napływ turystów, więc siłą rzeczy miejsca parkingowe w mieście są na wagę złota.

Górale zarabiają dutki

W związku z tym na duży zarobek co roku liczą właściciele prywatnych posesji, którzy udostępniają swoje powierzchnie turystom jako miejsca do parkowania, pobierając nierzadko dość słone opłaty. Zupełną normą jest kwota 50 zł za dzień parkowania. Miejskie parkingi są tańsze, ale pękają w szwach, przez co problemy mają również mieszkańcy.

Turyści parkują wszędzie – pod urzędami, kościołami, na chodnikach, głównych ulicach, często blokując przejście, czy przejazd, a także uniemożliwiając załatwienie spraw mieszkańcom. Burmistrz Zakopanego zna ten problem od podszewki, dlatego postanowił wprowadzić udogodnienia dla mieszkańców.

Pomarańczowe koperty – kto może z nich korzystać?

Jedną ze zmian w Zakopanem jest pojawienie się pomarańczowych kopert pod najważniejszymi miejskimi instytucjami – obok budynku ZUS-u, Sądu Rejonowego Zakopane, Urzędu Miasta, budynku banku Spółdzielczego, Poczty Polskiej na Krupówkach, na parkingu pod przystankiem autobusowym, banku PKO BP.

To zupełnie nowa forma miejsc parkingowych, która jest przeznaczona tylko dla mieszkańców Zakopanego posiadających kartę mieszkańca. Dzięki pomarańczowym kopertom mieszkańcy dużo łatwiej będą mogli załatwić sprawy urzędowe, bez konieczności krążenia po okolicy w poszukiwaniu wolnego miejsca.

Inne udogodnienia dla mieszkańców

Karta mieszkańca ma również dać możliwość raz dziennie zaparkować bezpłatnie na 60 minut w strefie płatnego parkowania w podstrefach ABC. Dodatkowo będzie uprawniać do płacenia za parking starej stawki. O co chodzi? Otóż burmistrz Zakopanego, postanowił podnieść ceny parkowania w mieście, ale tylko i wyłącznie dla przyjezdnych (w domyśle:  turystów). Pomysł bardzo odważny, ale t … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOtworzyła się na temat opieki nad synem. “Tu was zaskoczę”
Następny artykułMiszczak ostro o Rozenek. Nie ma dla niej miejsca w Polsacie