A A+ A++

Celem projektu „Focus On The Border” ma być docieranie z wiarygodną, obiektywną informacją do odbiorcy, który korzysta z anglojęzycznych kanałów informacyjnych – zapewnia publiczny nadawca. Autor reportaży, Paweł Kurek, to dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej. W ramach cyklu swoją uwagę poświęca mieszkańcom terenów przygranicznych i koncentruje na obrońcach granicy polskiej, europejskiej i NATO.

– Misją Polskiego Radia dla Zagranicy jest m. in. stawianie oporu maszynie propagandowej reżimów Władimira Putina oraz Aleksandra Łukaszenki, uruchomionej również na terytorium członków UE oraz NATO, która ma na celu szkalowanie dobrego imienia obrońców granicy Rzeczpospolitej Polskiej, UE oraz Paktu Północnoatlantyckiego. Media podległe Putinowi i Łukaszence, działające nie tylko na terytorium FR i Białorusi, ale również w świecie anglojęzycznym, starają się blokować wysiłki polskiej dyplomacji na rzecz integracji wszystkich członków UE w chwili ataku hybrydowego Federacji Rosyjskiej i służb podległych Aleksandrowi Łukaszence – przekazało mediom biuro prasowe Polskiego Radia. Nowy cykl reportaży ma neutralizować fałszywy przekaz o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Publiczni nadawcy od kilku tygodni starają się równoważyć przekaz białoruskich mediów. Na początku października na kanale TVP Info ruszył nowy program – „Raport z granicy”, poświęcony hybrydowemu atakowi na polską granicę. Oprócz polskiej wersji językowej, nadawca uruchomił także trzy inne, w tym – w języku rosyjskim. Natomiast kilka dni temu Telewizja Polska uruchomiła anglojęzyczny kanał informacyjny, TVP World. Ruszył on w trybie przyspieszonym. – Polska musi się przeciwstawić dezinformacji, dlatego zarząd TVP polecił przyspieszyć i zintensyfikować wszystkie działania (przyp. red. związane ze startem stacji) – uzasadnił prezes TVP Jacek Kurski. Nadawca podkreśla, że – z racji prowadzonej przez Rosję wojny informacyjnej – nowa stacja ma przeciwdziałać rosyjskiej i białoruskiej propagandzie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWg “maili Dworczyka” Mateusz Morawiecki chciał wezwania ambasadora Niemiec „na dywanik” z powodu artykułu „Faktu”
Następny artykułTechnologia jutra. Etykiety RFID – w jakich obszarach znajdują zastosowanie?