A A+ A++

Liczba wyświetleń: 92

Oprócz Azji i Europy Wschodniej, polskie agencje pracy skupiają się obecnie na Ameryce Południowej w zakresie rekrutacji pracowników migrujących. Według Damiana Guzmana, wiceprezesa Gremi Personal, międzynarodowe agencje pracy specjalizujące się w rekrutacji pracowników dla polskich firm do niedawna rekrutowały głównie w Europie Wschodniej, ale ze względów geopolitycznych są zmuszone do angażowania pracowników także z Zachodu.

Zauważył, że oprócz mieszkańców sąsiada Polski, Ukrainy, agencje rekrutują głównie pracowników z krajów Azji Środkowej (Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan) oraz spoza niej (Indonezja, Filipiny, Wietnam, Indie, Bangladesz, Nepal i Pakistan). Obecnie Gremi Personal rozpoczął poszukiwania pracowników w Malezji oraz dwóch krajach Ameryki Południowej: Peru i Kolumbii.

Guzman dodał, że spowodowany wojną brak nowej siły roboczej z Ukrainy zmusił polskich pracodawców do przyzwyczajenia się do myśli, że pracownicy fizyczni w ich firmach będą pochodzić z krajów odmiennych kulturowo. „Wystarczy jedno pozytywne doświadczenie z zatrudnieniem innej narodowości, niż dotychczas zatrudniona, żeby pracodawcy otwierali się na kolejne”.

Dyrektor departamentu rekrutacji międzynarodowych Gremi Personal Anna Dzhobolda powiedziała: „Testujemy różne narodowości w różnych obszarach. Nie można jednak powiedzieć, że jakaś narodowość monopolizuje jedną branżę. Zatrudniamy ich i w przemyśle mięsnym, przetwórstwie rybnym, ale też w logistyce i firmach technologicznych”.

Polska ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia spośród krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej. W lipcu 2022 roku stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 4,9 procent.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Filary Biznesu”
Autorstwo: MediaNarodowe.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła
Następny artykułUczniowie II LO w Salonie Maturzystów