– Bon ma dwa cele. Po pierwsze ma zapewnić wsparcie dla przedsiębiorstw z branży turystycznej, stąd jego nazwa. Chodzi o hotele czy biura podróży, które ucierpiały podczas pandemii. Po drugie – zapewnia pomoc dla rodzin w tym czasie, gdy praca części z nas jest ograniczona, gdy mamy niższe zarobki. Podobnie jak 500+ bon jest przeznaczony dla dzieci – opowiada Beata Dzik z LOT Przemyśl.
Z bonu skorzystać może każda rodzina niezależnie od dochodu. Przysługuje na dzieci do 18 roku życia. Jego wysokość to 500 zł na każde dziecko, natomiast w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – 1000 zł.
Zarejestruj się
– Gdy wypełnimy wniosek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), otrzymamy nasz unikalny kod elektroniczny, który jest potrzebny do dokonania opłat. Sfinansować można na przykład pobyt w hotelu, agroturystyce, na imprezie turystycznej, kolonii czy zielonej szkole. Może posłużyć do wykupienia wycieczki – wymienia Dorota Koman z LOT Przemyśl.
– Teraz trudno o wycieczki z powodu obostrzeń, mimo to warto kod aktywować, ponieważ ma długi termin ważności. W dodatku nie musi być wykorzystany jednorazowo, środki można podzielić. Warto dobrze to przekalkulować, ponieważ nie przewidziano zwrotów niewykorzystanych środków. Za to sami możemy dopłacić różnicę, jeśli bon będzie niewystarczający do wykupienia interesującej nas usługi – dodaje B. Dzik.
Bon turystyczny obowiązuje do 31 marca 2022 roku lub do wyczerpania środków. Nie można go wymieniać na gotówkę. W naszym regionie honorują go m.in. PTTK w Przemyślu czy Dwór Wapowce i kilkanaście innych firm. Szczegóły i spis podmiotów akceptujących Polski Bon Turystyczny znajdziesz na stronie internetowej www.lotprzemysl.pl.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS