W zawodach tej rangi Damian Błaszczyk startował po raz pierwszy. Po zaciętej walce uplasował się w trzeciej dziesiątce w swoich konkurencjach. Najlepiej zaprezentował się na dystansach 100-metrowych. Stylem klasycznym z czasem 1:13.70 zajął 23 miejsce, natomiast motylkiem uplasował się oczko niżej (1:03.36). Podsumowując tą część sezonu należy wspomnieć również o MPJ 14 lat, które odbyły się dwa tygodnie temu w Olsztynie. Spartanie aż 7-krotnie awansowali do finałów, plasując się w pierwszej dziesiątce zawodów. Informowaliśmy o tym w artykule pt. https://bilgorajska.pl/sportowy,24132,0,0,0,Plywackie-Mistrzostwa-Polski-Juniorow-z-udzialem-Sparty.html.

Na imprezach wojewódzkich reprezentanci Sparty wypadli dobrze. Zimowe Mistrzostwa Województwa to 27 medali, natomiast w czerwcu w zawodach tej samej rangi Spartanie zdobyli ich 38. W Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików, młodsza grupa treningowa zajmuje wysoką drugą pozycję spośród blisko 20 klubów Lubelszczyzny. Dodatkowo reprezentanci Sparty w przygotowaniach do imprez głównych uczestniczyli w dużej ilości zawodów kontrolnych. Wyjeżdżali między innymi do Warszawy, czy Oświęcimia w celu zmierzenia się z najlepszymi. Konfrontacja ta wypadła bardzo dobrze. Wielokrotnie stawali na podium, również na jego najwyższym stopniu.

Przerwa w sezonie to dla niektórych pływaków zaledwie miesiąc. Już w połowie sierpnia zaplanowany jest obóz w Lesku, następnie rozpoczną się codzienne treningi. Przed biłgorajskiemi pływakami kolejne cele i wyzwania. Mistrzostwa kraju już w grudniu, jednak teraz czeka ich zasłużony odpoczynek.