A A+ A++

Liczba wyświetleń: 314

Jeszcze niedawno politycy, w tym sam prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński, zapewniali, że „węgiel to przyszłość polskiego przemysłu”.

Bogusław Hutek, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność”, wystąpił w czwartek na antenie Radia Maryja. Krytykował działania – czy raczej, według jego słów – brak działań ze strony polskiego rządu w sprawie wydobycia węgla. „Chcielibyśmy, żeby wrócono do węgla, natomiast nie ma takiej woli ze strony rządzących. Nie wiem, dlaczego tak jest. Czasami ręce opadają, jak się rozmawia z politykami”.

Minister Anna Moskwa uspokajała Polaków, że węgla na zimę nam nie braknie. Bogusław Hutek stwierdza jednak: „Nie wiem, skąd miałby być ten węgiel. My – tak jak mówiłem wcześniej – nie jesteśmy w stanie wydobyć więcej węgla ponad to, co wydobywamy. Na przyszły rok (jeżeli byłyby jakieś inwestycje) to może trochę więcej, ale – jak widać – ze strony rządzących nie ma żadnych decyzji”.

Wspomniał, iż przedstawiciele górników nie jeden raz prowadzili rozmowy z rządem (włącznie z samym premierem Morawieckim), lecz nie zaowocowało to działaniami, a jedynie deklaracjami bez pokrycia. „Politycy Zjednoczonej Prawicy, obojętnie co by nie mówili, nie robią nic, żeby te słowa zamienić w czyn”.

Hutek wyznał, że chciałby, żeby wrócono do węgla, lecz nie ma takiej woli ze strony rządzących. „Nie wiem, dlaczego tak jest i o co tu chodzi. Czasami ręce opadają, jak się rozmawia z politykami. Dopóki nie ma żadnych decyzji, to będziemy się domagać notyfikowania umowy, którą podpisaliśmy z tego względu, że jakby Zjednoczona Prawica przegrała wybory, to ci następni, co przyjdą, będą nas chcieli zlikwidować w 10 lat, a może nawet szybciej”.

Gość audycji przypomniał, jak jeszcze niedawno politycy Zjednoczonej Prawicy, w tym sam prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zapewniali, że „węgiel to przyszłość polskiego przemysłu”, stosując krytykę wobec zamykania kopalń przez poprzedni rząd. Radio Maryja pisze na swojej stronie: „Teraz działania polityków partii rządzącej stanowią odwrotność tych zapewnień”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMatrixxx Grooove: Jeff and Shady discuss FBI raid on Trump’s Mar-a-Lago estate, share interesting coincidences – Brighteon.TV
Następny artykułPotrzebny jest profesjonalny monitoring śmiertelności zwierząt