A A+ A++

Dotychczas opolska uczelnia prąd pozyskiwała w sposób tradycyjny. Co roku zwiększające się zapotrzebowanie na energię skłoniło władze uczelni do przejścia na bardziej ekologiczne rozwiązanie. Roczne zapotrzebowanie Politechniki Opolskiej w energię to 2,9 GWh, które od 2021 r. będzie w całości pochodziło z odnawialnych źródeł energii.

– Zakupywana przez Politechnikę Opolską energia elektryczna z certyfikatem jakości produkowana jest w źródłach ekologicznych, tj. elektrowniach wodnych oraz farmach wiatrowych. Zużywamy energię wyprodukowaną między innymi w Elektrowni Wodnej w Rożnowie czy fermie turbin wiatrowych – wyjaśnia Gabriela Sznajder-Leśniak, główny specjalista ds. energetycznych Politechniki Opolskiej.

Ekologiczny prąd dostarczany od początku 2021 r. wytwarzany będzie z odpadów. Opolska uczelnia podpisała właśnie umowę z poznańską spółką, która przez najbliższe lata będzie jedynym dostawcą energii elektrycznej we wszystkich budynkach Politechniki.

– Jest to nasza wartość dodana w rozwój odnawialnych źródeł energii i tym samym przyczynek do zmniejszenia kryzysu klimatycznego. Ochrona klimatu to nie tylko konieczność, ale też działanie w interesie każdego z nas – zaznacza.

Rocznie PO na samą energię wydaje blisko 1,5 mln zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHistoryczny wyczyn Nepalczyków. Szczyt K2 zdobyty zimą!
Następny artykułWstrzymany transport 330 tys. dawek szczepionki przeciw Covid-19 do szpitali węzłowych