A A+ A++

Jak co roku w styczniu przychodzi taki czas, w którym policjanci pochylają się nad efektami służby i pracy wykonanej w minionych dwunastu miesiącach. Odprawa roczna to ten moment, w którym w szerokim gronie omawiane jest to, co napawa optymizmem na przyszłość i to co wymaga jeszcze cięższej pracy. Podsumowywane są osiągnięcia i ogłaszane plany. Miniony rok to kolejny, który charakteryzowało szerokie zaangażowanie policjantów do różnych działań oraz kolejny, w którym było mniej wypadków drogowych, natomiast wzrósł poziom ogólnej wykrywalności przestępstw na Warmii i Mazurach.

W piątek 20 stycznia w świetlicy Komisariatu Policji w Morągu odbyła się odprawa roczna ostródzkiej jednostki Policji. Odprawę przeprowadził podinsp. Marcin Danowski Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie. Udział w niej wzięli również jego zastępca oraz komendanci Komisariatu Policji w Morągu, a także naczelnicy poszczególnych wydziałów oraz kierownicy posterunków. Ponadto zaproszeni do udziału w odprawie zostali przedstawiciele policyjnych i cywilnych związków zawodowych funkcjonujących w Policji.

Szef ostródzkich policjantów podkreślił dużą aktywność funkcjonariuszy w wielu płaszczyznach ich funkcjonowania, oraz podziękował za miniony rok służby. Nie zapomniał również o dobrej współpracy z władzami samorządowymi oraz płynącego z ich strony wsparcia dla działań i inicjatyw podejmowanych przez Policję. Podinsp. Marcin Danowski przedstawił również priorytety na 2023 rok. Wśród nich niezmiennie pojawiło się m. in. bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu oraz dalsze wzmacnianie współpracy ze społeczeństwem.

Następnie stan bezpieczeństwa i osiągnięte wyniki będące odzwierciedleniem całorocznej pracy przedstawili policjanci funkcyjni poszczególnych pionów.

Sprawy kryminalne omówił nadkom. Marcin Kociołek. Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Ostródzie wskazał spadek liczby prowadzonych postępowań w porównaniu do roku poprzedniego. Wzrosła również wykrywalność przestępstw. Stwierdzono mniej przypadków przestępstw z kategorii najbardziej uciążliwych społecznie takich jak m.in. kradzieże mienia czy kradzieże z włamaniem.

Następnie pracę pionu prewencji w minionym roku omówił Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie podinsp. Krzysztof Majewski.

Naczelnik podkreślił, że w 2022 roku ostródzcy policjanci odnotowali spadek liczby wypadków, osób rannych oraz ofiar śmiertelnych zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 37 tysięcy kontroli stanu trzeźwości podczas których ujawnili ponad 201 przypadków kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Policjanci zwracają również szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Tylko w ubiegłym roku 49 osoby straciły na 3 miesiące prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanych o ponad 50 km/h.

Bezpieczeństwo na wodzie

Dla bezpieczeństwa mieszkańców i gości wypoczywających w powiecie ostródzkim w sezonie letnim na wodach pracowali policyjni wodniacy. Kontrolowali trzeźwość turystów, pilnowali porządku, zwracając również uwagę na osoby zanieczyszczające środowisko.

Bezpieczeństwa podczas imprez masowych

Policjanci w minionym roku pracowali przy zabezpieczeniu ładu i porządku podczas różnego rodzaju imprez w powiecie. Najważniejsze to Obchody rocznicy Bitwy pod Grunwaldem czy festiwal Reggae, w których łącznie uczestniczyło wiele tysięcy osób. Wszystkie te imprezy przebiegły spokojnie, podczas ich trwania nie odnotowano poważniejszych incydentów.

Na zakończenie odprawy podinsp. Marcin Danowski Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym, za oddaną pracę i jej efekty.

mp

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKukiz o sporze między Hołownią a opozycją. “W dużej mierze reżyserowany”
Następny artykułRodzaje rękawiczek ochronnych – przegląd