A A+ A++

KPP Chojnice

Zdecydowane działanie, natychmiastowa reakcja i doświadczenie chojnickich policjantów pozwoliło na uratowanie życia mężczyźnie, który chciał je sobie odebrać. Mundurowi wiedząc, że ważna jest każda minuta bardzo szybko pojechali we wskazane miejsce żeby ocalić życie, którego drugi raz nie da się odzyskać.


Kilka dni temu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o możliwości targnięcia na swoje życie przez 47-letniego mężczyznę. O swoich obawach oficera dyżurnego powiadomiła znajoma mężczyzny, którą zaniepokoiły informacje, które przesłał do niej 47-latek. Po otrzymaniu tego zgłoszenia, dyżurny jak zawsze w takich przypadkach natychmiast skierował pod wskazany adres policjantów, którzy pojechali na miejsce zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce  funkcjonariusze szybko pobiegli do głównych drzwi wejściowych, które jak się okazało były zamknięte. Ponieważ nikt nie odpowiadał na pukanie ani na wołanie policjanci z uwagi na bezpośrednie realne zagrożenie życia i zdrowia, nie czekając na nic przeskoczyli przez ogrodzenie i weszli do budynku przez inne wejście, po czym przeszukali wszystkie pomieszczenia, czy przypadkiem w nich nie znajduje się mężczyzna, który potrzebuje natychmiastowej pomocy. Po wejściu do środka zlokalizowali pomieszczenie, gdzie pomocy potrzebował 47-latek. Jak się okazało, mężczyzna  siedział oparty plecami do drzwi wejściowych w pokoju. Policjanci nie czekając na nic odsunęli je i szybko zdjęli zaciśnięty pasek z szyi pokrzywdzonego, po czym ułożyli poszkodowanego na podłodze i udrożnili drogi oddechowe. Mężczyzna odzyskał oddech, ale był nieprzytomny.

Sierż. sztab. Dawid Czapiewski oraz st. post. Małgorzata Kolaszewska za pośrednictwem dyżurnego wezwali karetkę pogotowia, a do czasu jej przyjazdu policjanci monitorowali funkcje życiowe mężczyzny. 47-latek został zabrany do szpitala. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mężczyzna, który usiłował targnąć się na życie, został uratowany. To już kolejny raz kiedy ci sami policjanci zdążyli na czas i nie dopuścili do tragedii.

Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się w tym dniu zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty to takie, w których po zakończonym dniu pracy można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.

Jeśli widzisz, że twój znajoma czy znajomy jest przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Podobne tematy:

Najnowsze:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWnioski o ochronę międzynarodową – MSWiA odpowiada RPO
Następny artykułNowa izba SN pyta TSUE o wysyłanie sędziów w stan spoczynku