A A+ A++

Jak mawiają funkcjonariusze – nie ma dwóch jednakowych służb, każdy dzień w pracy policjanta jest inny i ciężko przewidzieć jaki będzie przebieg zdarzeń. Tym razem przekonali się o tym olsztyńscy policjanci, którzy pomogli dotrzeć ulicami Olsztyna do szpitala rodzącej kobiecie.

W niedzielę 22 stycznia  na jednej z ulic w Olsztynie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w składzie st.sierż. Krzysztof Sabinicz i sierż. szt. Radosław Żukowski, dokonując pomiaru prędkości, zatrzymali do kontroli drogowej jeepa. Siedzący za kierownicą mężczyzna oświadczył, że wiezie żonę, która ma zaawansowane bóle porodowe. Mężczyzna obawiał się, że nie zdąży na czas zawieźć kobiety do szpitala. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podjęli decyzję o udzieleniu pomocy kobiecie w bezpiecznym i szybkim dotarciu na porodówkę.

Funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazali kierowcy jechać za radiowozem i w ten sposób pilotowali jeepa przez ulice Olsztyna. Już po chwili kobieta trafiła do szpitala, gdzie została przekazana pod opiekę personelu medycznego.

Zobaczcie to na nagraniu:

Źródło: Policja Warmińsko-Mazursko

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMały ZUS plus dla przedsiębiorców
Następny artykułPolak zagra w finale Australian Open. Kim jest Jan Zieliński?