A A+ A++

Sosnowieccy policjanci wczoraj wraz ze Sznupkiem odwiedzili maluchy z przedszkola nr 45 w Sosnowcu- Zagórzu. Niestety w dniu wczorajszym nie wszystkie grupy dzieci zdążyły spotkać się z ulubioną maskotką. Dlatego dzisiaj mundurowi, zgodnie ze złożoną wczoraj obietnicą, dotarli do pozostałych dzieci. Tym samym wszystkie maluchy z tego przedszkola usłyszały o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas kontaktów z agresywnym zwierzęciem i spotkania z nieznajomym.

Dzieci wysłuchały porad na temat bezpiecznych zachowań podczas kontaktu z agresywnym psem, z nieznajomym, oraz najważniejszych informacji o podstawowych przepisach ruchu drogowego. Maluchy szybko i poprawnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania, które dotyczyły znajomości zasad i przepisów kodeksu drogowego. Okazało się, że większość najmłodszych na co dzień używa już elementów odblaskowych- fikuśne odblaski w różnych wesołych kształtach dzieci najczęściej przypinają do plecaków. Maluchy usłyszały o zasadach bezpiecznej zabawy i wypoczynku, nauczyły się również piosenki, dzięki której każde z nich doskonale zapamięta numer telefonu alarmowego. Kolejne jesienne spotkania z sosnowieckimi przedszkolakami już wkrótce.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAutomatyka pogodowa – komfort przez cały rok
Następny artykułRekordowa liczba testów we Włoszech. Nieznaczne wyhamowanie dynamiki zakażeń w Hiszpanii [RAPORT 24 września 2020]