W związku z coraz niższymi temperaturami i pojawiającymi się przymrozkami policjanci apelują – nie bądźmy obojętni na osoby z naszego otoczenia, które są samotne, życiowo nieporadne, czy też na osoby nietrzeźwe, pozostające na dworze. Samotni i niejednokrotnie chorzy zdani są tylko na siebie. Z nadchodzącymi chłodami grozi im jeszcze większe niebezpieczeństwo. Dlatego zwracajmy uwagę na problemy tych osób, a w sytuacjach zagrożenia powiadamiajmy odpowiednie służby.
Jesień i zima to czas, kiedy nadchodzą niskie temperatury i to właśnie one mogą być niebezpieczne dla bezdomnych, samotnych, starszych i niejednokrotnie chorych osób. To także zagrożenie dla osób nietrzeźwych, przebywających przez dłuższy czas na dworze. Policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia i noclegu. Są to zazwyczaj opuszczone budynki, ogródki działkowe, altanki, czy kanały ciepłownicze.
Jednak nie do wszystkich można dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb o każdym przypadku ujawnienia osoby leżącej na chodniku, ławce, czy też o osobach samotnych, starszych będących w trudnej sytuacji życiowej. Nie pozostawajmy obojętni na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie.
Dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń, występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Jest to również narzędzie, dzięki któremu możemy pomóc osobom bezdomnym, wymagającym pomocy, szczególnie w okresie zimowym. Jedno kliknięcie w kategorię „osoba bezdomna wymagająca pomocy” – da sygnał policjantom do działania.
Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS