A A+ A++

Otwoccy policjanci namierzyli i zatrzymali na terenie Warszawy 29-latka, który oszukiwał internautów, pobierając zaliczki za towary, których nigdy nie posiadał. Ustaleni dotychczas pokrzywdzeni ponieśli straty w łącznej kwocie ponad 3 tys. złotych. Ponadto mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Mysłowicach.

Zatrzymanie 29-letniego oszusta było efektem intensywnej pracy operacyjnej policjantów Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją otwockiej komendy. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna na popularnym portalu internetowym umieszczał ogłoszenia dotyczące sprzedaży towarów w okazyjnych cenach. Za przedmioty otrzymywał przelewy, ale mimo to nie wywiązywał się z warunków transakcji i nie wysyłał zaoferowanych towarów, ponieważ nigdy ich nie miał. Ofiarą jego oszustw padły co najmniej trzy osoby, które poniosły straty w łącznej kwocie ponad 3 tys. złotych, a niewykluczone, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej.  

29-latek został namierzony i zatrzymany przez policjantów w jednej z restauracji w Warszawie.

Ponadto ustalono też, że w związku z toczącymi się w całym kraju lub już zakończonymi postępowaniami, za zatrzymanym mężczyzną wydano aż 21 dokumentów stanowiących podstawę jego poszukiwań, w tym jeden list gończy wydany przez Prokuraturę Rejonową w Mysłowicach.

29-latek usłyszał już zarzuty dotyczące oszustw, po czym został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie zgodnie z wcześniejszą dyspozycją sądu odbędzie karę pozbawienia wolności.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych. Należy pamiętać, że tzw. okazje często kończą się utratą pieniędzy. Nasze bezpieczeństwo podniesie także forma płatności. Płatność za pobraniem zmniejszy ryzyko utraty pieniędzy. Należy zwrócić także uwagę na sprzedających, którzy nie podają numeru telefonu, tym bardziej, jeżeli sprzedający oczekuje zaliczki. Często właśnie wplata zaliczki kończy kontakt ze sprzedającym.

mł. asp. Paulina Harabin/ pk

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Ostrołęka: Uwaga ograniczona widoczność na drogach! – ostrołęcka policja apeluje o ostrożność
Następny artykułPolicja Mińsk Maz.: Policjant w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży