Dziś w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie odbyło się szkolenie, w ramach wprowadzenia technik i metod retrospektywnych w procesie nauczania etyki zawodowej Policjanta. Spotkanie edukacyjne zorganizowano z funkcjonariuszami garnizonu świętokrzyskiego, realizującymi zadania związane z ochroną praw człowieka oraz pełniącymi funkcje doradców etycznych w jednostkach.
W tematykę spotkania wszystkich jego uczestników wprowadziła Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka, Pani nadkom. Joanna Michałek. Interesujący wykład – „Historia postaw i martyrologii Policji Polskiej w latach 1918-1945” wygłosił Pan dr Hubert Seńczyszyn – pełniący obowiązki kierownika Działu Edukacyjno-Historycznego Mauzoleum. W spotkaniu udział wziął także Dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej Pan Tadeusz Sikora, który zadeklarował dalszą współpracę w obszarze edukacji retrospektywnej.
Zarówno część wykładowa, jak i edukacyjna połączona ze zwiedzaniem Mauzoleum były okazją do prezentacji walki o wolność, etosu służby oraz patriotycznych postaw policjantów godnych szacunku i naśladowania.
Warto podkreślić, że Mauzoleum w Michniowie jest muzeum historyczno-martyrologicznym, którego głównym celem jest zachowanie pamięci o 817 spacyfikowanych w czasie II wojny światowej wsiach polskich. Ze względu na znajdujący się na jego terenie zbiorowy grób pomordowanych mieszkańców Michniowa, Muzeum jest jednocześnie miejscem Pamięci Narodowej.
Opr. JM
Fot. Jacenty Kita
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS