A A+ A++

Kolejni kierowcy zatrzymani przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Utrata dokumentu była związana z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego codziennie patrolują ulice i reagują na zbyt szybką jazdę kierowców.

Pomimo apeli o rozsądek za kierownicą oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze.

W ciągu kilku ostatnich dni, podczas kontroli prędkości na drogach, policjanci ostrowskiej drogówki ujawnili siedem kolejnych przypadków rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Rekordzista, 20-letni mieszkaniec Kalisza w miejscowości Wielowieś, gmina Sieroszewice miał na liczniku renault 119 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h.

Wobec kierowców, którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Wszyscy ci kierowcy stracili też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Tylko od początku roku, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali 89 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50km/h.

Apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze – to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną niebezpiecznych, a często tragicznych wypadków drogowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Haniu…”. Gronkiewicz-Waltz pyta o posła PiS, odpowiedziała Pawłowicz
Następny artykułPolicja Wadowice: Nietrzeźwy, kierował seatem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów